Už týdny před samotným startem se podle Jakuba nevyvíjely příjemně. Přišlo nachlazení, zákrok u zubaře a nakonec i zrušené plavání, které je v triatlonu první disciplínou před kolem a během.

„Ráno v depu nám bylo oznámeno, že se dnes kvůli rozbouřenému moři, dešti a silnému větru o rychlosti více jak 50 km/h ruší plavání a z triatlonu se stává duatlon na distancích 3 km běh - 90 km cyklistika – 21 km běh. Chvilkami jsem si říkal, jestli i v takovémto počasí závod vůbec odstartuje. No a odstartoval,“ popisuje triatlet, který druhým rokem žije v Austrálii.

Po prvním krátkém běhu (3,2 km – 9:54) se Langhammer dostal na kolo, kde to hned od začátku pořádně letělo.

„Za městem jsem se usadil v prvním balíku, kde jsem vydržel až do defektu na patnáctém kilometru. Díra v zadní galusce byla tak velká, že ani náhradní tmel, který vozím vždy s sebou, jí nevyplnil,“ mrzelo ho.

„Těžko spekulovat jestli bych dokázal akceptovat tempo prvního balíku a z kola tak dojel na pozici druhého až sedmého místa, či se propadl níže startovním polem. Je to můj první nedokončený závod za profesionály a doufám, že poslední,“ přeje si severočeský šikula, který v loňské první sezoně mezi profíky skončil ve všech závodech v TOP 10. Teď už nad nepodařeným startem mává rukou. „Jde se dál, sezona je na úplném začátku.“