Jako hollywoodská hvězda si musel připadat dvanáctiletý mostecký šipkař Václav Tichý při mistrovství světa ve španělském Benidormu. Čerstvý vicemistr světa totiž s úsměvem vzpomíná na nedávnou situaci, kdy porazil asi osmičlennou výpravu čínských hráčů a ti za ním poté přišli a žádali o společné foto a podpis.

„To je úsměvná historka,“ glosuje to Václav Tichý starší, otec mladého hráče, který se v minulých dnech zúčastnil mistrovství s Českou reprezentací. Na turnaji startovali hráči ze 24 zemí světa.

„Cesta k druhému místu byla dlouhá a náročná – úspěšně musel odehrát několik zápasů s hráči z Číny, kteří patří ke světové špičce, hráči z Turecka a Ruska. Ve finálovém zápase prohrál s hráčem z Chorvatska,“ popisuje cestu za obrovským úspěchem Vaškův otec, podle kterého si jeho syn možnosti zúčastnit se tak velké akce hrozně váží.

„Na vlastní oči viděl české i zahraniční špičky šipkařského sportu. A už teď se těší, že příští rok v Turecku na mistrovství Evropy přidá k dosavadním titulům – loňský vicemistr Evropy, letošní mistr ČR a šampion Českého poháru a čerstvý vicemistr světa – i titul mistr Evropy,“ popisuje smělé plány Tichý senior.
„Chtěli bychom poděkovat sponzorům firmám Cinkili a Cradlex Incest, kterým patří velký dík za ochotu finančně podporovat našeho syna v naplňování jeho šipkařských snů,“ doplnil Václav Tichý. Podaří se mladému Mostečanovi naplnit jeho sportovní sny na šipkařském poli?