S lehkostí se dva body nerodily. Hanačky se sice poprvé prosadily až po sedmi minutách hry, ale v prvním dějství byly Mostu vyrovnaným soupeřem, když v poločase ztrácely pouze o jeden gól. Vyrovnaný zápas pokračoval i po změně stran. Ve 46. minutě dokonce hráčky Zory zvládly i stáhnout minimální manko na remízu 21:21. Jenže pak se několikrát prosadila z dálky Alica Kostelná, dvakrát se vyřítila do trháku Lucia Mikulčík a tyto momenty položily základ výhře, kterou podtrhla sedmi góly mladá Veronika Šípová.

„Jsme nespokojení s projevem a energií, kterou jsme do zápasu dali. Snad jen s výjimkou od čtyřicáté do padesáté minuty, kdy tam byla parta, která hrála vysunutou obranu. Tyhle holky se kously a díky tomu jsme vyhráli,“ poukázal trenér Mostu Jiří Tancoš. Ten totiž netradičně střídal po celých šestkách, kdy nové hráčky zezadu jistila šedesát minut brankářka Bezpalcová.

Ospalý výkon domácích měl ale vysvětlení. „Celý týden jsme pracovali na kondici, holky byly unavené. Mysleli jsme si, že to bude jednodušší, ale únava nakonec byla větší než jsme si plánovali. Na druhou stranu byla to poslední šance, kdy jsme měli tým pohromadě, protože teď se holky rozutečou po reprezentačních srazech,“ doplnil mostecký trenér.

Podobně výkon komentovala i agilní Veronika Mikulášková. „Únava z týdne na nás byla znát a i když jsme se snažily, tak občas jsme nezapojily hlavu, tak jak bychom měly. Často jsme situace vyhodnotily špatně. Snažily jsme se běhat a tahat do rychlých, ale přišlo mi to, jako bychom měly zataženou ruční brzdu,“ dokreslila hráčka s číslem 96 na zádech.