Nejdřív nechat namlsat a pak znepříjemnit stovky kilometrů dlouho cestu domů.

Takové karty vytáhla na Porubu mladá mostecká brankářka Dominika Müllnerová, díky které domácí celek v taháku první házenkářské ligy odskočil Porubě na čele tabulky. Vlažnější úvod Černých andělů vymazala v průběhu střetnutí Müllnerová pekelnými zákroky, když se hostující hráčky nedokázaly prosadit ani z bezprostřední blízkosti. Uznal to i hostující kouč. „O výsledku utkání rozhodla naše nízká produktivita střelby, chcete-li výborný výkon domácí brankařky,“ smekl lodivod Moravanek Aleš Chrastina. „Měla jsem i štěstí,“ zůstala pokorná hvězda večera, která nakonec darovala svůj dres jednomu z rekordních pěti stovek diváků, kteří jejímu výkonu v hale tleskali.

S Porubou jste měly hrát ještě před koncem loňského roku, nakonec byl zápas odložen až na leden. Byla jste speciálně motivovaná, navíc, když jste nastoupila hned od začátku?

V takovém zápase o motivaci není nouze, na zápas jsme se všichni těšili, bohužel kvůli jeho odložení jsme si museli počkat. Samozřejmě, byla jsem trošku překvapená, že nastoupím na začátku, ale věděla jsem to od pátku, takže jsem se na to mohla připravit.

Začátek byl ze strany Vašeho týmu vlažnější a hosté i chvíli vedli, kde se podle Vás stal zlom, který pak určoval směr zápasu až k mosteckému vítězství?

Je pravda, že vstup do zápasu byl trochu pomalejší a chvíli jsme se rozehrávaly, ale od desáté minuty už vše směřovalo správným směrem. V závěru jsme pak měly ještě slabší chvilku, ale to už nic nezměnilo na našem konečném vítězství.

Cítila jste nervozitu, navíc když v hledišti sedělo pět stovek diváků, kteří vytvořili v dobrém slova smyslu doslova pekelnou atmosféru?

Nervozitu jsem kupodivu necítila. Na zápas jsem se hrozně moc těšila. Nečekala jsem, že přijde tolik diváků, byla to krásná atmosféra. Diváci nás hnali dopředu a za to jim patří náš dík.

Jaký herní okamžik nebo zákrok se Vám v zápase nejvíce povedl?

Nedá se říct, který zákrok se povedl nejvíce. Sama nevím. V některých situacích mi pomohlo i štěstí.

Mostecké družstvo se netají ambicemi dojít do baráže a vybojovat interligu. Myslíte, že současný tým na to má a co bude potřeba podle vás ještě zlepšit, aby se povedlo.

Myslím, že ano. Povedlo se poskládat dobré mužstvo. Cíl dojít do baráže určitě reálný je, ale jsme teprve v polovině. Vždycky je co zlepšovat. Musíme dál poctivě trénovat, nic nevypustit a já pevně věřím, že se nám to podaří.