„Už od posledního zápasu s Olomoucí jsme s trenérem Petrem Sabadkou tušili, že by to mohl být náš soupeř v semifinálových bojích a jsme velmi rádi, že ho máme v tak čerstvé paměti a můžeme využít všechny poznatky právě z tohoto vzájemného utkání. Obecně se ale dá říct, že stejně jako my známe silné stránky Olomouce, oni znají ty naše. Na semifinále se rozhodně těšíme, protože teď už jde zase o hodně,“ řekl pro klubový web trenér Mostu Peter Dávid.

Jeho svěřenkyně v sezoně Olomouc dvakrát porazily – poprvé 24:20, doma pak 31:23. Hanačky tuší, že je čeká šichta. Most si nepřály potkat.

„My jsme chtěly jít do play-off aspoň ze třetího místa. Trochu jsme si přály, aby Veselí ještě v posledních dvou kolech klopýtlo a šly bychom tím pádem na Slavii. Je to ale Most. Ani s ním jsme však neodehrály v sezoně vůbec špatná utkání. Doma jsme s nimi prohrály o čtyři góly, ale utkání bylo vyrovnané, a ani na jejich hřišti jsme se herně neztratily, i když to výsledkově úplně nevyšlo. Budeme se snažit překvapit, nemáme co ztratit. Chceme hrát o medaile a tohle bude první krok, případně příprava na další utkání,“ vyjádřila se zkušená křídelnice Zory Martina Salčáková.

Do Mostu se série s Olomoucí přestěhuje v pátek 4. května. Případný třetí a rozhodující zápas by se v Mostě hrál hned den na to.