Program byl odstartován zápasem mezi vozíčkáři týmů Basset Most a Tatranu Střešovice. Zpracovat děravý balonek a bleskově vypálit. Někdy diváci ani nestíhali míček sledovat.

Ze všech koutů haly se ozývaly obdivné hlasy, které se několikrát nechaly vystřídat mohutným aplausem. Vítězství 6:2 si nakonec připsali Tatranští.

S gratulacemi na sebe nenechali dlouho čekat ani hokejisté. Radim Skuhrovec, Daniel Branda, Petr Franěk a Peter Jánský se nejdříve během úvodního mače všem přítomným ochotně podepsali, stihli ovšem pozorovat i dění na palubovce.

„My všichni velmi obdivujeme, co tito lidé dokážou,“ neskrýval své pocity Radim Skuhrovec. Dobře věděl, že za chvíli nastoupí na hrací plochu i on.

Po vystoupení mažoretek z Obchodní akademie Most se všichni čtyři extraligoví hokejisté posadili do vypůjčených vozíků, do klece nominovali gólmana Tatranu a rozdali si to s mosteckými „Bassety“.

Jejich „umění“ dovedlo přítomné obecenstvo k upřímnému zasmání. Petr Franěk se pasoval do role obránce. Radim Skuhrovec statečně bojoval, ale vždycky mimo dosah balonku. Daniel Branda se stal naprosto nenápadným a Peter Jánský se zase ani na chvíli nevzdálil od branky soupeře. Konečné skóre přeci jen vyznělo v jejich prospěch. Díky dvěma trefám Jánského a jednomu zásahu Zdeňka Krupičky, taktéž zapůjčeného z Tatranu, se radovali z výsledku 3:2. O výsledek ale tento den vůbec nešlo. Šlo o dobrou zábavu. K té pomohlo i následné předvedení taneční skupiny a soutěž ve střelbě na brankáře. Vítěz byl odměněn podepsaným dresem HC Litvínov. „Je to zpestření, ale musím uznat, že je to strašně těžký. Chtěli jsme taky ukázat, že se toho nebojíme. Těch lidí si moc vážíme, a proto tu dneska jsme,“ doplnil Skuhrovec. Výtěžek z akce poputuje na účet Sportovního sdružení vozíčkářů v Mostě.

Monika Gordíková