„Kluci jsou nažhavení a hodně se těší,“ řekl trenér Mostečanů Oldřich Obrtlík. Nabuzení jsou ovšem i na kladenské straně.

„Strašně moc se těším. Most hraje hokejbal a bude to dobrý zápas. Já osobně proti nim hraju hodně rád,“ tvrdí útočník Kladna Michal Trčka. Kladno v minulém kole k překvapení všech padlo v aréně nováčka z Hodonína.

“Hodonín má málo technických hráčů a vše spíš ubojují. S Mostem to bude něco jiného,“ vrátil se ještě k propadáku kladenský forvard.

„Máme Kladnu co oplácet. Před dvěma lety jsme s nimi prohráli a nedostali se do play – off. Jejich mužstvo je výborné v útoku a my se budeme snažit jejich hráče pokrýt a eliminovat tak jejich nebezpečnost,“ popsal taktiku mostecký lodivod.

Most je nyní první a lépe se atakuje druhému, nicméně Trčka v tom žádnou výhodu nespatřuje.

„V téhle fázi soutěže ani náhodou. A všichni si pamatujeme, že jsme před rokem a půl byli po základní části druzí a vypadli se sedmou Plzní. Most se každopádně trochu posílil o Loskota z Habešovny a to je dobrý hráč i do přesilovek. My bychom ale až na potrestaného Příhodu měli být kompletní a chceme je zkusit porazit,“ uzavřel Michal Trčka. Stejná situace je i v táboře mosteckého Penta. „Letošní sezóna se nám zatím abnormálně daří. Jsme na špici a máme náskok tří bodů. Nejsme pod tlakem a chceme vyhrát,“ věří Obrtlík.

VÁCLAV VEVERKA, RUDOLF MUZIKA