HBC Pento Most - SK OEZ Testa Letohrad 3:6 (1:4,0:0,2:2)
Letohrad nastoupil v aréně netradičních sportů lidově od podlahy a v první třetině duelu vpodstatě rozhodl zápas ve svůj prospěch. „K utkání jsme v první třetině přistoupili velmi nezodpovědně. Dostali jsme se do vedení, ale místo toho abychom soupeře donutili k chybám jsme polevili, udělali fauly a soupeř využil následných přesilových her a dostal se do vedení 2:1, v tu chvíli se naše hra rozpadla, soupeř začal trestat a do deváté minuty bylo prakticky rozhodnuto, kdy Letohrad zvýšil na 4:1,“ řekl mosteckému deník trenér Penta Oldřich Obrtlík. „Byla to naše nejhorší třetina v letošním ročníku. Viním z toho vlastní hráče, jelikož to byla vyloženě nekázeň a nedisciplinovanost,“ doplnil zklamaný trenér.
Ve druhé třetině začalo Pento hrát lépe, ovšem Letohrad si hru hlídal, bránil a druhá část branky nepřinesla.
„Ve třetí třetině jsme hru zredukovali na dvě útočné formace, podařilo se nám rychle snížit na 4:3, ale bohužel už nebyly síly zvrátit utkání v náš prospěch,“ řekl trenér. Letohrad ve dvanácté minutě zvyšoval na 5:3 ve svůj prospěch a pak přidal i poslední zdrcující trefu.
V neděli mělo Pento šanci bodovat s Hradcem Králové, ten to ovšem nedovolil a na svou stranu také exportoval všechny tři body.
HBC Pento Most - HBC Autosklo H.A.K. H.Králové 2:3 (1:1,0:1,1:1)
„Tento zápas se prakticky už hrál o play–off, protože Hradec Králové udělal body v Ústí a my jsme potřebovali tento zápas vyhrát, abysme se udrželi na čtvrté nebo páté pozici a odpojili se od spodku tabulky,“ popsal Oldřich Obrtlík. Zvítězit jeho tým ovšem nedokázal.
Pento hrubými chybami vyzývalo soupeřovi hráče ke skórování. První dějství sice skončilo remízou, kdy stav vyrovnával střelou od modré Hradec Králové, ale poté se více hosté dostávali do hry a dokonce ve své vlastní početní nevýhodě hrající trenér Hradce Novák při chybě domácí obrany dokázal překonat brankáře Bréma. Stejný hráč si v poslední třetině šikovně položil domácího brankáře a nad jeho lapačku přidal třetí branku. Pento v samém závěru dokázalo snížit na rozdíl jediné branky, ale Hradec hubený vítězný rozdíl již pohlídal a připsal si tři body. Pento je po odehraném víkendovém dvoukole na páté pozici ve dvanáctičlenné tabulce se šestnácti body, čtvrté jsou Dobřany s 18 body, třetí Letohrad s 19 body, druhá je Karviná, která má rovných 20 bodů a slibný náskok osmi bodů na druhou Karvinou má první Habešovna. Příští sobotu doma Pento hostí v rámci severočeského derby od 16 hodin celek rivala z Ústí nad Labem.