„Vítězná série nám zvedá sebevědomí. Víme, že můžeme uspět kdekoliv,“ zahlásil rázně Robert Reichel, kapitán Litvínova a jeden ze strůjců slastného triumfu nad Spartou.

Zlatý olympionik z Nagana si v neděli večer připsal tři kanadské body (1+2).

Předtím, než Reichel korunoval svůj výkon gólem v poslední minutě do opuštěné klece, připravil v 56. minutě vítěznou trefu pro Kubáta.

„Byl to můj nejdůležitější gól, jsem za něj rád. Kluci mi hned po zápase gratulovali,“ smál se mladý litvínovský bek Karel Kubát.

Chybělo málo a Litvínov nemusel v Praze slavit. V první třetině hosté ubránili téměř tříminutové dvojnásobné oslabení a tady položili základ svého úspěchu.
„To byl důležitý aspekt,“ uznal asistent trenéra vítězů Petr Rosol.

V posledních šestiminutovce navíc Severočeši otočili skóre z 2:3 na 5:3.

„Musím hráče pochválit za to, že po třetím inkasovaném gólu to nezabalili a snažili se zápas obrátit,“ směřoval dík ke svým svěřencům kouč Rosol.
„Bojovali jsme až do konce a když jsem dali gól na 4:3, vítězství už jsme si nenechali vzít,“ pokyvoval spokojeně hlavou Reichel, který tak vrátil porážku z úvodního kola bývalému spolužákovi z litvínovské základní školy Martinu Ručinskému.

Slabou náplastí pro technického forvarda – v neděli nejlepšího muže Sparty – může být gól, který svému mateřskému klubu vstřelil…

PAVEL MIKEŠ, VÍTĚZSLAV ČERMÁK