K poslednímu letošnímu domácímu zápasu nastoupily házenkářky DHK Baník Most v netradičních, bílých dresech. Bylo to na počest své suverénní jízdy letošním ročníkem, kdy okusily jen jedinkrát hořkost porážky. Soupeřem jim byl poslední celek tabulky Loko Cheb.

DHK Baník Most – TJ Loko Cheb 43:23

Cheb byl v nedávné historii velkým mosteckým rivalem a mnohokrát si odvezl z Mostu oba body, to však patří už k minulosti.

V duelu byl do role favorita pasován domácí Baník. Zpočátku se nedařilo ozvučit sportovní halu (už by si zasloužila rekonstrukci) a ve ztichlém prostředí začaly domácí hráčky překvapivě opatrně.

Po zhruba sedmi minutách byla závada odstraněna, bylo to ve chvíli, kdy domácí hráčky vedly nad svým soupeřem 6:1. Mostecké házenkářky však nepospíchaly se střelbou branek.

Zkoušely si různé herní kombinace, rychlé i postupné přechody do útoku. Na domácích bylo vidět, že sice hrají s chutí, ale také se zodpovědně snaží sehrát se s novými kolegyněmi. Poločas 23:8.

Po přestávce už pokračovalo domácí družstvo v tréninkovém tempu. Po deseti minutách hry bylo skóre 30:12 pro Most a zákonitě polevila koncentrace domácího celku.

Na soupeři z Chebu bylo sympatické, že jakmile Most polevil, dokázal ihned využít příležitosti ke vstřelení branky. A k čemu všechny ty signály a sehrávání se? Jediný účel.

DHK Baník Most jako suverénní vítěz první ligy postupuje do baráže o postup do nejvyšší Česko - slovenské soutěže (WHIL).

Soupeřem Mostu je poslední český celek této soutěže TJ Házená Jindřichův Hradec. První zápas se koná v Mostě a to v sobotu 8. května od 17.30 hodin ve sportovní hale. Odveta pak ve středu 12. května v Jindřichově Hradci, kam oddílem DHK Baník Most bude vypraven pro fanoušky autobus.

Očima trenérů:

Vratislav Nitka (kouč Chebu): Určitě na zápase bylo vidět postavení v tabulce. Most první, Cheb poslední. Po herní stránce byl soupeř daleko rychlejší, měl propracovanější akce. My jsme to hráli víceméně na náhodu. Naše klíčové spojky jsou zraněné, a tak odehráváme jaro, jak se jen dá. Holky se dnes snažily, ale na víc to dnes nebylo. Je dobré, že se střelecky prosadily Silnicová a Kalčíková, a hlavně se nenaplnila naše obava, že odjedeme s padesáti góly.

Jiří Hanus (kouč Mostu): Zápas měl od začátku jednoznačný průběh. My jsme ho pojali jako přípravu, abychom mohli do družstva zapracovat další hráčky. Škoda, že Cheb nepřijel kompletní, mohl to být zajímavý zápas. Plně se začínáme soustředit na baráž. K tomu chceme využít i poslední zápas v lize s Porubou, dále nás čeká několik zápasů v Německu. Pak se uvidí.

Fakta zápasu:

Sestava a branky Mostu: Kantůrková – Crhová 4, Dvořáková 1, Tomášková 4, Benešová 2, Borovská 2, Mrkvičková 3, Vysloužilová 4, Kovačková, Martinková 8, Luzumová 3, Schererová 5, Kylarová 1, Stellnerová 6. Poměr vyloučení: 1:0, 7m hody: 0/0 : 8/4, rozhodčí: Blanický, Kozler, 210 diváků.