Další dva podniky absolvovali v posledních dvou týdnech malí závodníci mostecké motokárové stáje.

V barvách HKC Racing Teamu navštívili dvakrát za sebou trať v Písku, aby tu nejdříve sbírali body v populárním Karting Cupu a o minulém víkendu také v oficiálním Mistrovství České republiky.

V úvodu je nutné říci, že malí školáčci jedou většinou teprve druhou či třetí sezónu, přesto ale vesměs patří mezi republikovou špičku, když pravidelně dojíždí v první desítce.

V kategorii Bambini tak opět bodoval Dan Skočdopole, který si jak v poháru, tak i v šampionátu drží průběžnou čtvrtou příčku. Po šestém místě z měřených tréninků zajel páté a deváté místo v závodech a celkové víkendové hodnocení ho tak posunulo na deváté místo.

Jeho kolega Tomáš Nigrin se ve stejné třídě posunul posledními stabilními výkony na celkové sedmé místo. V měřeném tréninku byl osmý a v obou bodovaných rozjížďkách skončil sedmý.

Velký posun vpřed předvádějí v kategorii Easykart 60 v konkurenci tří desítek soupeřů i Honzík Janovský a Ondřej Nigrin.

Ti v tabulce zaujímají devátou respektive jedenáctou pozici a oba naposledy v Písku nasbírali zatím největší letošní bodový příděl, Janovský 24 a Nigrin 17 bodů.

Janovský ve velké konkurenci zajel pátý nejlepší čas v kvalifikaci a pak čtvrté a páté místo v bodovaných rozjížďkách. Ondra Nigrin se po sedmém místě z kvalifikace odvážně pustil do závodu, jenže se připletl do hromadné skrumáže po startu a bylo z toho až dvanácté místo v prvním závodě a šesté ve druhém.

Dva podniky Karting Cupu a tři podniky mistrovství republiky už jsou minulostí a do konce sezóny se pojedou ještě čtyři v rámci poháru a čtyři spadající do republikového šampionátu.

„Kluci se zdají velice slibně rozjetí a dělají mi radost. Motosport je hodně záludný, závody jsou kontaktní, kromě štěstí a talentu záleží taky na technice,“ podotkl lovec a trenér nejmenších talentů Ivan Houzák.

Dušan Matouš