DHK Baník Most hostí na své palubovce TJ Sokol Porubu. Oba celky jsou v čele 1. ligy, mají 18 bodů, když oba prohrály s Olomoucí. Most je první, jen díky lepšímu skóre. Družstva jsou stejně silná, v každém z nich je několik málo hráček se zkušenostmi z interligy (WHIL).

O výsledku zápasu tak rozhodne momentální psychická pohoda hráček a fyzička.

V každém případě půjde o vrcholné utkání první ligy, které bude mít svůj osobitý ráz. Zápas se hraje v neděli 31. ledna 2010 ve sportovní hale Baníku Most od 17.00 hodin. Vstupné na zápas je dobrovolné. V rámci střetnutí proběhne opět soutěž - svlékni si svou hráčku.

Svou poznámku přidal i Mostecký trenér Jiří Hanus: „ Zajisté půjde o zajímavou podívanou, ale já ani naše hráčky tento zápas nebereme jako vyvrcholení sezóny. Čeká nás dvanáct těžkých zápasu, na které musíme být připraveni. Doufám, že v hledišti bude výborná nálada a diváci budou dalším hráčem v našich barvách. Myslím si, že to bude nevšední sportovní zážitek s dobrým koncem pro náš celek. K dispozici máme všechny hráčky, takže nastoupíme v plné síle. Přijďte se podívat na házenou a zafandit černým andělům, potřebujeme vás! “

(sap, vev)