Mosteckému celku výrazně pomohly obě brankářky – Sabrina Novotná a Kristína Opátová. Jihomoravanky byly více nebezpečné v prvním poločase, který nakonec ztratily 9:13.

Ve druhém dějství jejich obranná fáze hodně polevila a výrazně je začala zlobit malá a mrštná Adéla Stříšková, kterou ivančický tým několikrát trestuhodně nechal „protančit“ až před brankářku Šiplovou. Mostečanky dokázaly utéct až na rozdíl jedenácti branek. Stříšková si nakonec zapsala sedm přesných tref, stejně jako její spoluhráčka Veronika Dvořáková.

„Dost jsme si na ně věřily, že je porazíme. Od začátku jsme na ně nastoupily a bojovaly až do poslední minuty. No a vyšlo nám to,“ usmívala se Dvořáková, která má za sebou speciální házenkářský víkend. V sobotu debutovala za reprezentační áčko v turnaji O štít města Chebu, v neděli pomáhala rozebírat Ivančice. „To nejde ani popsat jak jsem si to užila, bylo to super nastoupit poprvé v seniorské reprezentaci. Pro mě je to obrovská zkušenost, opravdu nezapomenutelné,“ popisovala Dvořáková, jaké to je nastupovat v jednom týmu vedle hvězdné Ivety Luzumové nebo Jany Knedlíkové.

Sabadka: Je to příjemná výhra

Spokojený byl po zápase s Ivančicemi zkušený mostecký kouč Peter Sabadka. „Ivančice mají skvěle vyvážený tým a obrovskou kvalitu na každém postu. Výhra je proto hodně příjemná,“ hodnotil Sabadka. „Svoje holky musím pochválit za to, jak k zápasu přistoupily. Snažil jsem se rozložit zátěž na celou sestavu, aby si každá zahrála,“ dodal Sabadka. „Rozhodla vyšší kvalita hráček Mostu, mají širší základnu a to jim pomohlo nás přehrát. My jsme přijeli s trošku oslabenou sestavou a na soupeře to nestačilo,“ ohlédl se ivančický trenér Pavel Vavroušek.

Jenže ivančický tým je tak trochu fenomén. V městě, kde žije necelých deseti tisíc obyvatel, se několik sezon daří mladým házenkářkám prohánět města s většími základnami. V Ivančicích se slavily i tituly. „Je za tím systematická dlouhá práce s mládeží. Tato kategorie se nám vyvedla, podařilo se nám s holkami i třikrát získat titul. V kategorii starších dorostenek jsou už ale týmy složené i z výběrů oblastí. Tam už se nám bohužel těžko konkuruje,“ vysvětlil Vavroušek.