„Pro mě to byla čest, že mnou mohl Artur hodit, a že já jsem mohl hodit jím,“ smál se Hofmann, který se před kamerou sešel kromě Omarova i s herečkou Jitkou Čvančarovou a dalšími olympioniky v restauraci Severka v Mostě.

Hofmann je známým milovníkem bojových sportů. S Omarovem ho kromě žíněnky pojí také přátelství. „S Martinem vždycky rád trávím čas, ať už jako divák nebo kamarád. Takhle před kamerou jsem s ním byl úplně poprvé a bylo mi ctí,“ prozradil Artur Omarov, bronzový medailista z loňského mistrovství světa a jistý účastník her v Paříži 2024, kam se nedávno nominoval.

Herec Martin Hofmann a olympionik Artur Omarov si zazápasili a pak si dali limču v legendární Severce.Herec Martin Hofmann a olympionik Artur Omarov si zazápasili a pak si dali limču v legendární Severce.Zdroj: Tomáš Kozáček/olympijskyfestival.cz

Pak také přiznal, že Hofmanna na žíněnce lehce šetřil. „Přizpůsobil jsem to Martinovi. Poprvé stál na zápasnické žíněnce a bylo důležité, aby se nezranil a aby nikoho nezranil. Ale přestože to bylo jeho poprvé, tak měl parádní postavení, věděl, kde má mít ruce. Měl to zkrátka v malíku,“ pochválil  Omarov netradičního soupeře.

Socialistické časopisy a noviny o sportu
KVÍZ: Stadion, Gól, Štart... Pamatujete si na tyto sportovní časopisy a noviny?

Po natáčení v Chomutově se štáb přesunul do již zmíněné a legendární restaurace Severka v Mostě. Tam čekali další sportovci a to Stříbrný vodní slalomář z Londýna 2012 Vavřinec Hradílek, zápasnice Adéla Hanzlíčková a šermíři Jiří Beran s parťákem Martinem Čapkem. Protagonisty spotu doplnila i herečka Jitka Čvančarová a na place tak bylo o zábavu postaráno. „Je to moc zábavný spot. Poseděli jsme sice ne u piva, ale u půllitru s nealkem, a pěkně jsme i pokecali. Bylo to fajn,” řekla olympionička z Ria 2016 Adéla Hanzlíčková.

„Rád jsem se natáčení zúčastnil a viděl Adélu, Vávru, kluky šermíře. Bylo to velmi milé. Jsem rád, že jsme takhle mohli podpořit akci jakou bude Olympijský festival u jezera Most, jehož hlavním cílem je přilákat děti ke sportu,“ uvedl herec Martin Hofmann.

Zdroj: olympijskytym.cz