Série o zlato a bronz se hrají na dvě vítězná utkání. Minulý víkend se hrálo v halách hůře postavených týmů v tabulce po 22 kolech interligy. Sokol Poruba porazil v prvním souboji o titul mistryň republiky Baník Most 24:23 po sedmimetrových hodech. Zora Olomouc podlehla v duelu o bronz Slavii Praha 27:28. Druhé zápasy se hrají v sobotu. Případné třetí pak v neděli.

Vyvrcholení ženských bitev o medaile i záchranu komentuje exkluzivně Pro Deník celou sezonu Karel Nocar, manažer reprezentací.

Baník Most – Sokol Poruba: „Porubanky splnily domácí úkol v podobě důležitého vítězství, které jim přinesly bojovnost a agresivní, vysunutá obrana. Stoprocentně dostaly favoritky finále pod tlak a bude důležité, aby samy sebe přesvědčily, že mohou 
v Mostě vyhrát a pokusily se to hned na začátku zápasu ukázat. Naopak domácí budou muset využít všech svých zkušeností z klíčových zápasů, i momentů, kdy jsou „na koni", aby zlomily soupeřky. S ohledem na první zápas si myslím, že to bude o „ovládání" silných a slabých momentů."

Slavia Praha – Zora Olomouc: „Velice vyrovnaný první duel s několikanásobnou změnou skóre na obě strany, který nakonec vyhrála Slavia, ukázal touhu obou družstev po bronzovém kovu. Osobně si myslí, že právě tahle touha po vítězství spojená s pozitivními emocemi bude rozhodující i v pražském Edenu."

HC Veselí nad Moravou – Sokol Písek: „Boj o „holý život", karty jsou jasně rozdané. Kdo vyhraje, zůstává v interlize. Veselí má nespornou výhodu hrát tento klíčový duel na své palubovce. Fanoušci v hledišti mohou vyvinout potřebný tlak na soupeřky. Pokud se chce zachránit, musí Písek právě tento tlak ustát. Tým, který se dokáže oprostit od vážnosti a dopadů tohoto zápasu, bude ofenzivní a vědomí si svého cíle, uspěje."

(vaz)