Ve sportovní hale se hrálo 16. kolo 1. ligy házené žen. Domácí, vedoucí celek tabulky, DHK Most hostil ambiciózní družstvo pražských juniorek, v tabulce na 6. místě.

DHK Baník Most – DHC Slavia Praha jun. 29:21

Pražské družstvo tak trochu zklamalo. Nepřijelo v nejsilnější sestavě a pouze s devíti hráčkami. Kupodivu se začalo hrát dost opatrně, ale jen chvíli.
Oba celky hrály zasunutou obranu, pražské družstvo velmi dobře bránilo domácí střelkyni Martinkovou.

Po několika minutách hry zjistily domácí hráčky, že družstvo Slávie nebude zas tak nebezpečné, a těch několik střel, které prošly na branku, spolehlivě pokryla Lucka Kantůrková.

V útoku musela převzít roli střelkyně Martina Crhová. Svůj velký den měla i Martina Vysloužilová, která dělala pražskému týmu velké starosti a procházela obranou Slávie jako nůž máslem. Mostecký Baník fungoval jako dobře namazaný stroj.

V poločase vedly hráčky Černých andělů z Mostu 18:6, a to už hovoří za vše.

Po přestávce se hra vyrovnala. Na domácí straně se vystřídaly skoro všechny hráčky připravené ke hře.

Svou rychlostí na sebe upozornila Kamila Vysloužilová. Více jak šestkrát prošla obranou soupeře a ocitla se tváří v tvář slávistické brankařce, ale ani jednu ze svých příležitostí neproměnila.

To byla velká škoda, neboť by jí určitě nějaká ta branka slušela. Druhý poločas prohrál domácí Baník 11:15, ale jeho náskok z první půle byl tak velký, že si tento přepych mohl Most dovolit. Baník tak stále drží domácí neporazitelnost a vedoucí příčku v tabulce soutěže.

I v nadcházejícím víkendu se mostecké hráčky představí na domácí palubovce, kde v sobotu od 17.00 hodin budou hostit družstvo Havlíčkova Brodu.

Řekli k zápasu:

Trenér Mostu Jiří Hanus: „Viděli jsme hrát Slavii u nich doma s Brodem, to byla úplně jiná Slávie. Dnes se do Mostu nepřijeli „poprat“ o výsledek, ale jen odehrát zápas. Naše družstvo bylo stoprocentně koncentrované a v prvním poločase to také předvedlo. Když se pak vede o 12 branek, to se špatně koncentruje na hru. Důležité je, že jsme udělali další krůček k dosažení svého cíle.“

Autorka 10 branek Martina Crhová: „Hrálo si mi dnes dobře, slavistky byly schovány na šesti metrech, a tak jsem měla prostor pro střelbu. Dobrá byla rozehrávka (Martina Vysloužilová), míč šel rychle dokola, vycházely kombinace. S počtem dnešních branek jsem spokojena, ráda bych se dotáhla na plzeňskou Havlovou na druhé místo za Hanku (Martinkovou) slušelo by našemu družstvu mít dvě první místa ve střelkyních první ligy.“

Autorka 6 branek Hana Martinková: „Myslím si, že to dnes bylo dobré. Vycházeli jsme z tvrdé obrany. V útoku se mi nedařila střelba tak, jak bych si představovala. V průběhu jsme získali velký náskok, a tak jsem si zkoušela nový druh střelby. Porazit Slavii o 8 gólů je příjemný pocit.“

Fakta zápasu:

Sestava a branky Mostu : Kantůrková, Müllnerová – Crhová 10/3, Dvořáková, Tomášková 2, Benešová 1, Mrkvičková 3, M. Vysloužilová 4, Kovačková 1, K. Vysloužilová, Martinková 6,Šplechtová 1, Kylarová 1. Poměr vyloučení: 5:1, 7m hody: 3/3:5/5, rozhodčí: Chmelíř, Mošna, 395 diváků.

(sap, vev)