Mimoň – Most 24:33 (13:19)

Na venkovním hřišti se Baníkovci ujali vedení o tři branky, které jim vydrželo až do pětadvacáté minuty prvního poločasu a před závěrem úvodního dějství si Mostečané došli pro náskok o šest branek.

V prvních patnácti minutách druhého poločasu Baníkovci polevili, předvedl se mimoňský brankář a domácí snížili na rozdíl čtyř gólů. „Pak se nám povedlo zpřesnit hru, předváděli se především Zbuzek a Mařík, kterým utkání vyšlo skvěle a nakonec jsme vyhráli o devět branek. Díky prohře České Lípy a Děčína A jsme odskočili na rozdíl dvou a více bodů,“ těší předsedu Baníku Most Josefa Řepíka. „Hrálo se na venkovním hřišti za úmorného vedra, teplota vyšplhala na 24 stupňů celsia. Kluci byli nakonec rádi, alespoň se opálili,“ usmíval se Řepík.

V dalším zápase se Most představí 18. dubna doma proti Děčínu B, se kterým chce potvrdit body z venku. Pak už Mostečané hrají zbylá utkání u soupeřů.

Sestava a branky Mostu: Bechynský 1 – Zbuzek 11, Mařík 6, Holec 5, Horák 3, Olexa 3, Fiala 2, Vališ 2, R. Tancoš, Polák, Andrle.

Další prohru si o víkendu připsali druholigoví starší dorostenci Baníku Most. Podlehli o deset branek druhému týmu soutěže z Chodova.

Most – TJ JM Chodov 27:37 (12:20)

„Soupeř byli fyzicky i silově vyspělejší. To potvrdil zejména při přechodu do útoku, kde jsme neměli šanci chodovské hráče zastavit. Prezentovali se rychlou házenou. Potěšilo mě, že se naši hráči nezalekli a patří jim poděkování za snahu,“ hodnotil kouč dorostenců Josef Řepík. „Chyběl nám větší klid v zakončení. Musíme zpřesnit signály, hrané varianty tak, aby nastalo přečíslení a ne si dělat co chceme. Ve čtvrtek nás čeká Praga Cup a pak hrajeme s Libercem, se kterým chceme udělat přijatelný výsledek,“ řekl kouč.

Sestava a branky: Valvoda, Zemek – Maňák 12, Koutenský 4, Chlouba 5, Trampota 2, Kameník 2, Janda 1, Valenta 1, Vališ, Šíma, Beckers, Bartoš.