Sedmnácté kolo 1. ligy házené žen bylo posledním před reprezentační přestávkou. Dosavadní lídr ligy, celek DHK Most hostil deváté družstvo soutěže, Havlíčkův Brod.

DHK Baník Most – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 30:24

Most postrádal nejlepší střelkyni ligy Hanu Martinkovou (nemoc), chyběla brankařka Dominika Müllnerová (dovolená s rodiči), pro drobné zranění nehrála ani Marie Kovačková. Soupeř z Brodu na tom byl obdobně, do hry v poli byla zapojena i jedna brankařka. Více jak hra ovládla v 1. poločase palubovku nervozita. Neklid byl cítit u obou trenérů na domácí lavičce, ten se v zápětí přenesl i na hřiště.

Soupeř z vysočiny hrál přímočarou házenou, nic nevymýšlel, když se dostal na dostřel mostecké branky, vystřelil. Čtyři střely, čtyři branky, Lucka Kantůrková jen nevěřícně kroutila hlavou. Pátá minuta stav 3:4, to už se začalo probouzet i hlediště. 355 diváků začalo unisono povzbuzovat domácí tým.

Místo Martinkové nastoupila Marcela Šplechtová, která odehrála v útoku velký zápas. Škoda jen, že nehrála více na sebe, ale snažila se nahrávat i ve vyložených šancích.

Střeleckou odpovědnost na sebe převzala Martina Crhová. Nutno dodat, že velmi úspěšně! Do obrany nastoupila dirigentka Kateřina Dvořáková, začalo se dařit i brankařce.

Ve 20. minutě vedly domácí 12:9, ale nervozita a nepřesnosti v přihrávkách panovaly na hřišti stále. Chvilkového zaváhání v závěru poločasu soupeř dokonale využil a upravil poločasové skóre na rozdíl jediné branky 15:14.

Po přestávce nastoupilo v domácím týmu úplně jiné družstvo. Hráčky byly stejné, ale hra, kterou předváděly, byla o poznání lepší než před přestávkou. Svého soupeře z Brodu začaly mostecké hráčky přehrávat rychlosti a kombinací.

Soupeř přešel na obranou variantu 1:2:3, to byl signál pro Martinu Vysloužilovou, která razantně využila mezer v Brodské obraně.
Baníkovská děvčata oplývala lepším fyzickým fondem, přidáme-li k tomu víření bubnů a hlasivky diváků, tak ve 24. minutě v hale svítil výsledek 29:19. Ostražitost opadla a soupeř ji dokázal využít ke zkorigování výsledku. Jen, aby tyto zbytečně inkasované branky nechyběly v závěrečném účtování.

K zápasu se vyjádřili trenéři obou družstev:

Jiří Hanus Most: „Určitě to byl jeden z těch těžších zápasů. Nám chyběli tři hráčky, ale na to se nemůžeme vymlouvat. V první půli nepracovala obrana na 100% a od toho se vyvíjela další hra. Nedařil se nám ani rychlý přechod do útočné fáze hry. To byl asi ten základ naší nepovedené hry v prvním poločase. V druhém dějství jsme hráli dobrých 20 minut dobrou házenou. Musím pochválit Lucku Kantůrkovou, která se opět dostala k 50% úspěšnosti. Musím dále připomenout i Marcelu Šplechtovou, která nehraje stabilně levou spojku, ke svému úkolu se postavila důstojně a odehrála pro mě zápas nad očekávání dobře. Celkově to byl trochu utrápený zápas, ale i takové zápasy musejí přijít. Já jsem rád, že máme dva body a pokračujeme dál.“

Jan Matějů Havlíčkův Brod: „Z naší strany a v jakém složení jsme přijeli, to byl výborný výkon. Trápili jsme domácího favorita celý první poločas. Po přestávce se pak ukázala síla domácího družstva, která je trochu jinde než ta naše. Náš tým ale musím pochválit za bojovnost, v poli nám hrála i brankařka a uhrát s prvním celkem ligy výsledek o šest branek je pro nás lichotivé. Škoda jen, že nám Slávia Praha nepůjčila naší bývalou hráčku Hanku Kutlvašrovou, to bychom snad tady i vyhráli (smích)“

Sestava a branky Mostu: Kantůrková, Peerová – Crhová 13/3, Dvořáková, Tomášková 2, Benešová 1, Mrkvičková 3, M.Vysloužilová 4, Kovačková, K.Vysloužilová, Šplechtová 3, Schererová 3, Kylarová 1. Poměr vyloučení: 2:3, 7m hody: 5/3:3/2, rozhodčí: Dvořák, Točík, 355 diváků.

(sap, vev)