Další mise splněna. Mostecké házenkářky dál suverénně proplouvají prvoligovou soutěží. První liga žen měla na programu další jarní odvetné kolo s číslem 12, když se minulý týden hrála předehrávka kola 18. Vedoucí Most přivítal na své palubovce osmé družstvo tabulky – TJ Jiskru Otrokovice.

DHK Baník Most – TJ Jiskra Otrokovice 40:26 (23:15)

Teploměr v hale ukazoval pouhých 15 stupňů, ale na palubovce bylo hráčkám od začátku teplo.
Obě družstva preferovala své útoky a na obranu trochu zapomínala. Lépe začal domácí celek, který se v krátké době ujal vedení 4:1, soupeř má ve svém středu silnou osobnost v podobě Julie Varhaníkové.

Ta se svými brankami také postarala o to, že ve 13. minutě bylo vyrovnáno. Hostující tým ožil.
Mostecké ženy opět odskočily svému soupeři na rozdíl tří branek. Do hry se po delší pauze zapojila křídla a na hře domácího celku byla hned vidět herní pestrost v útočné fázi.

V domácí brance došlo k několika střídání obou brankařek. Ne snad proto, že by nechytaly dobře, ale proto, že obě inkasovaly tvrdé rány míčem do obličeje a musely se po otřesu trochu vzpamatovat.

Systematicky nátlakovou hrou si domácí hráčky vytvořily do přestávky osmibrankový náskok 23:15.

Po přestávce se ze hřiště vytratila nervozita a o to více se hrála házená. Baníkovské hráčky si otevřely soukromou střelnici na úkor Otrokovic a pálily jednu branku za druhou, bohužel na druhé straně nedokázaly udržet již zmiňovanou Varhaníkovou, která sama nastřílela Mostu 11 branek. Svou premiérovou prvoligovou branku v dresu Mostu vstřelila i mladičká Denisa Kylarová.

Domácí hráčky sehrály i několik nacvičených signálů, včetně jednoho hraného v oslabení. Bohužel, ne vždy tyto hezké akce končily gólem. V závěru asi 325 diváků skandovalo, že chce vidět čtyřicet branek.

Čtyřicátou branku nakonec symbolicky vstřelila Pavla Janečková, pro kterou to byla derniéra v triku černých andělů. Pavla se rozhodla vzhledem ke svému povolání a zdravotnímu stavu ukončit házenkářskou kariéru na této úrovni.

Populární mosteckou soutěž pro diváky „svlékni si svou hráčku“ vyhrála nejlepší střelkyně Mostu Hana Martinková a dres s číslem 17 putuje do soukromé sbírky.

Duel očima trenéra: „Oboustranně tvrdé utkání, ale na hranici férovosti. Dnes se prostě takto házená hraje. Z mé strany nejvíce práce odvedla Káťa Dvořáková, a to v obraně, jen se bojím, že se v závěru zranila. Uvidíme později, jak bude ta její noha vypadat. Měl jsem ze zápasu obavy, Otrokovice hrají tvrdou házenou, která nám moc nevyhovuje, jsme spíše technický celek. Děvčata předvedla, že v útočné fázi patří k nejlepšímu co je k dispozici v první lize, a to rozhodlo. Předvedli jsme v útoku výborný výkon, obranu musíme stále pilovat. Hlavní je, že jsme vybojovali další dva body. Já děvčatům děkuji!“

Sestava a branky Mostu: Müllnerová, Kantůrková – Martinková 9, Crhová 6/1, Benešová 5, Vysloužilová 4, Tomášková 4, Dvořáková, Mrkvičková 3, Janečková 3, Kovačková 2, Schererová 2, Kylarová 1, Šplechtová 1. Poměr vyloučení: 3:4, 7m hody: 3/1:2/2, Rozhodčí: Bedřich a Lukáš Frieserovi, 325 diváků.

sap, vev