První liga házené žen pokračovala ve své jarní, odvetné části. Vedoucí Most přivítal juniorky ze Zlína, které jsou na 6. místě tabulky. Do Mostu přijel Zlín jen s jednou hráčkou na střídání do pole a dokonce bez své trenérky Gerychové. V tomto složení neměly mnoho šancí na úspěch, ale začátek zápasu měly dorostenky ze Zlína kupodivu ve své režii.

DHK Baník Most – HC Zlín jun. 33:17

Úvodní výhoz mělo domácí družstvo. V rychlém sledu dva útoky, které končí v náručí brankařky a na tyči. Na druhé straně dvakrát rozvlní síť zlínská Darina Nudní, stav 0:2 a hlediště, kde je 320 diváků, na chvíli ztichne.

V dalším sledu pak Kantůrková kryje střely zlínských útočnic. Na druhé straně míří dvakrát přesně Martinková a jednou Benešová. Rázem je to 3:2 a začíná se rozjíždět domácí brankostroj.

Základem rodícího se úspěchu je levoruká brankařka Lucie Kantůrková a tvrdá, důsledná obrana. V útoku pak levačky Martina Crhová a Markéta Benešová byly stálou hrozbou pro zlínskou obranu.

Crhová navíc dobře uvolňovala na pivotu Irenu Tomáškovou, která byla také nekompromisní.

Vše pak jistila z druhé strany přesnou střelbou Hana Martinková. Skoro neproniknutelná obrana a elegantní, nápadité útoky vedené sestrami Vysloužilovými, měly za následek poločasové vedení již o deset branek 17:7.

Po přestávce se obraz hry moc nezměnil. K výše jmenovaným hráčkám se střelecky připojila i Dana Mrkvičková, hrající na pravém křídle. Obranu organizovala Marie Kovačková, v útoku a dokonce na spojce se objevila Marcela Šplechtová, která dávala třicátou branku mosteckého družstva.
Domácímu družstvu vycházely nacvičené signály, a tak diváci na konci zápasu odcházeli spokojeni. Svůj celek odměnili náležitým potleskem.

Trenér Mostu Jiří Hanus k zápasu dodal:

„Jsem rád, že náš tým celek Zlína nepodcenil, a že jsme si vzali ponaučení z Kobylis. Odehráli jsme hezký zápas a diváci jsou s předvedenou hrou, podle potlesku spokojeni. To je to důležité. Děkuji celému kolektivu. Dnes bych pochválil v brance Lucku Kantůrkovou, která v první půli odvedla vysoký standard.“

Sestava a branky Mostu: Kantůrková, Müllnerová – Crhová 9/4, Dvořáková, Tomášková 3, Benešová 3, Mrkvičková 3, M. Vysloužilová 2, Kovačková, K. Vysloužilová 1/1, Martinková 10, Šplechtová 1, Schererová 1, Kylarová. Vyloučení: 3:1, 7m hody: 5/5:4/1, rozhodčí: Blanický, Kozler, 320 diváků.

(sap, vev)