HBC Pento Most – HBC Habešovna Gladiators 2:3 po samostatných stříleních (2:0, 0:1, 0:1)
Mostečtí borci vlétli do utkání patřičně nabuzeni. Své úsilí přetavili již v první minutě v branku, kdy se trefil za hostujícího brankáře Poláček. První třetina byla z pohledu Mostu hodně vydařenou, Pento si vypracovalo řadu šancí a skvěle přistupovalo k hráčům soupeře. Minutu před závěrem prvního dějství šlo Pento do dvoubrankového vedení díky trefě obránce Čížka. Utkání nabídlo dynamický hokejbal na obou stranách a plno brankových příležitostí.
Trenér Penta Oldřich Obrtlík litoval, že se jeho hráči gólově neprosadili v první třetině více, protože Habešovna ve druhé třetině dala branku jen jednu a ve třetí byl obraz úplně stejný. Pento se v dalších částech duelu již neprosadilo a musely rozhodnout samostatné střílení, ve kterých hosté ukázali, že jsou právem v čele tabulky.
„Očekávalo se kvalitní utkání a myslím si, že toto se naplnilo. V první třetině jsme šance měli a měl je i soupeř, předvedli se brankáři,“ řekl trenér HBC Pento Most Oldřich Obrtlík.
„Habešovna je kvalitní tým. My jsme do utkání vstoupili velice dobře. V závěru, kdy bylo vyrovnáno se týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu. My jsme poté už nedokázali využít svých přesilových her a rozhodly penalty,“ doplnil k výkonu svého týmu kouč Obrtlík.
Gladiátoři z Habešovny, tak na půdě Mostu přišli o další bod, přesto se šestnácti body jsou stále neochvějně v čele soutěže. Pento si bod za remízu v řádné hrací době připsalo
a po odehraném šestém extraligovém kole je na pátém místě tabulky s deseti body.