Za Mosteckou ligu malého fotbalu se tohoto poháru zúčastnili dva zástupci a to Gamblers Most a Katalánci Most.

Katalánci Most ve složení Aschenbrenner Miloslav "C" - brankář, Božovský Luboš, Broskovics Michal, Fišer Antonín, Hlaváček Ondřej, Linka Petr, Minařík Petr, Nový Petr, Pšenička Miroslav, Rulf Daniel, Šlégr Patrik, Špicar Patrik, Veverka Radek, Vrba Jan a Vrba Lukáš byli nalosováni do skupiny „A“ a svá čtyři utkání odehráli následovně. V prvním ze střetnutí základní skupiny remizovali s týmem Dream team Příbram 1:1. V druhém zápase přesvědčivě triumfovali nad AS Roma Kolín 8:0. Třetí střetnutí základní skupiny postavilo Kataláncům tým BK Roura Fellas Praha. Tohoto soupeře zdolali Severočeši 3:0. Základní skupinu Katalánci zakončili proti týmu FC Laguna Pardubice, týmu, který před rokem obsadil na tomto MČR třetí místo a před dvěma lety bral dokonce titul. Tohoto soupeře Katalánci potrápili, ale přesto nakonec padli 1:2. Po tomto výsledku Katalánci postoupili do osmifinálových bojů jako druhý tým skupiny „A“.

close Katalánci Most. info Zdroj: Mostecká liga malé kopané zoom_in

Katalánci Most. Foto: Mostecká liga malé kopané

To Gamblers Most ve složení Bíro Ondřej "C" - brankář, Hlaváček Petr, Horský Jaroslav, Jelínek Tomáš, Kešner Ladislav, Macháček Zdeněk, Macko David, Pátek Vladimír, Polák Jakub, Režný Tomáš a Tancoš Martin procházeli svou základní skupinou „B“ výrazně dominantněji, když všechny tři své zápasy vyhráli. Postupně porazili pražského zástupce Borussia Dortšpunt Forever Praha 3:1, pardubický tým Primaklima FS Pardubice 4:1 a mužstvo Ostrava J-Elita 5:0. I Gambleři tak postoupili do osmifinále a to jasně z prvního místa skupiny „B“.

Ve vyřazovací fázi přihrálo rozlosování do cesty oběma mosteckým zástupcům kuriózně dva příbramské týmy. Katalánci Most se postavili týmu Proradost 1999 Příbram a přestože v poločase prohrávali 0:1, slavili nakonec postup do čtvrtfinále po výhře 2:1 po gólech Antonína Fišera a Ondřeje Hlaváčka.

Rovněž Gambleři se se svou příbramskou výzvou vypořádali úspěšně a Dream team Příbram zdolali 3:0. Přesně mířili Ondřej Bíro, Tomáš Jelínek a David Macko.

Oba mostecké týmy tak postoupily mezi osm nejlepších týmů republiky a jediný druhý svaz, který se může pochlubit stejně úspěšnou bilancí je Pražský svaz malého fotbalu, známější jako Hanspaulská liga, sdružující desetitisíce hráčů.

Ve čtvrtfinále vystavil stopku skvěle hrajícím Kataláncům Most tým TJ Spoje Praha, úřadující mistr zmíněné Hanspaulské ligy. Pražanům Katalánci podlehli 1:2, když jejich jediný gól vstřelil Antonín Fišer po asistenci Jana Vrby. Katalánci se tak loučí s MČR v malém fotbale umístěním na 5. – 8. místě.

Gamblers Most se ve čtvrtfinále postavili týmu Šlehačky Plzeň a po zkušeném výkonu slavili výhru 2:0, která je posunula do bojů o medaile. Góly vítězů stříleli Ondřej Bíro a Tomáš Režný. Hra osudu pak v semifinále přihrála Gamblerům do cesty tým TJ Spoje Praha, tedy čtvrtfinálového přemožitele Katalánců Most.

Byli to Gambleři, kdo šel v semifinále do vedení po přesném zásahu Tomáše Režného, kterému asistoval Vladimír Pátek. Mostečané drželi postupový výsledek téměř až do samého závěru zápasu. Pár chvil před závěrečným hvizdem rozhodčího však TJ Spoje Praha využili svůj tlak a dalekonosnou ukrytou střelou vyrovnali. Zápas tak skončil nerozhodně a o vítězi musely rozhodovat penalty. V této loterii byli nakonec šťastnější Pražané a na Gamblers Most zbylo utkání o třetí místo.

V něm se jim postavil druhý zástupce silné pražské soutěže, tým Restaurace u Pecků. Tentokrát to byl naopak pražský zástupce, který šel do vedení a to celkem třikrát, aby Gambleři dokázali vždy vyrovnat až do konečného stavu 3:3. Za Gamblery mezi tři tyče mířili Vladimír Pátek, Tomáš Režný a opět Ondřej Bíro, který tak dokázal z pozice gólmana během sedmi zápasů turnaje vstřelit tři!!! góly. I tento zápas tedy dospěl do nerozhodného výsledku a o vítězi opět musely rozhodnout nepopulární pokutové kopy. Štěstěna se tentokrát obrátila ke Gamblerům čelem a po Bírem chycené penaltě se mohli z bronzu radovat právě mostečtí hráči.

Stejně jako loni skončil Český národní pohár pro mosteckou soutěž mimořádným úspěchem. Ve sportu, kterému se napříč republikou věnují desetitisíce hráčů, hrají mosteckou soutěž týmy, z nichž jeden pronikl do top 8 v rámci republiky (Katalánci Most) a druhý dokonce dobyl bronzovou pozici (Gamblers Most), čímž o jednu příčku vylepšil loňské čtvrté místo Atlética Most.

Oba mostecké týmy si svým výsledkem vybojovaly právo startu v letošní Evropské lize malého fotbalu v Itálii, kde jim budeme všichni držet palce!

Aleš Janeček