„Vítězem se stal Jan Matuščín z Litvínova, který je v současné době úřadujícím mistrem České republiky v žákovských kategoriích,“ řekl za pořadatele Ivo Černý.

Turnaj byl zařazený do Českého poháru 2020 v kategorii expres a Žákovského poháru 2020, kterého se mohou zúčastnit registrovaní i neregistrovaní hráči

Turnaje ve šprtci se v Třebenicích v minulosti konaly pravidelně. „Naposledy se tu turnaj konal před jedenácti lety. Rádi bychom na tuto tradici navázali,“ dodal Ivo Černý.

Šprtec je hra, inspirující se ledním hokejem. Než se vyvinula do dnešní moderní formy, hrála se s mincemi, nebo knoflíky. Dnes má každý hráč k dispozici družstvo 5 hráčů a jednoho brankáře, kteří jsou vyrobeni ze dřeva. Používá se dřevěný červený puk a plastová hokejka. Hraje se na dřevěném stole o rozměrech přibližně 1200 x 600 mm, který připomíná skutečné kluziště na lední hokej.

Hraje se na tři třetiny po šesti minutách a hráči se střídají po tazích. Cílem je stejně jako ve skutečném ledním hokeji vstřelit v hrací době více gólů než soupeř.