"I přes nepřízeň počasí se akce podařila a vzbudila velký zájem u dětí i dospělých, za což jsme moc rádi," září oči hlavnímu organizátorovi akce Vilému Kunzovi, CSR manažerovi FK Teplice. Žlutomodrý klub akci pořádal podruhé ve spolupráci s Kontem Bariéry. 

Na Stínadlech se proběhlo i několik známých tváří, například místní fotbalové legendy Verbíř, Vachoušek, Melichar nebo Franke, hokejisté Litvínova Lukeš, Hübl, Trávníček či házenkářky mistrovského Mostu a reprezentace Mikulčík, Borovská a Kostelná s trenérem Bašným.  Nechyběli ani primátor Teplic Bc. Hynek Hanza a jeho náměstek Jiří Štábl, na místě byla rovněž zástupkyně Konta Bariéry Petra Seberová či zástupci spolku Silou hlasu.

"Od osmé hodiny ranní postupně přícházely jednotlivé školy; od nejmenších tříd základních škol až po střední školy, jedna dorazila například až ze Žatce a další z Chomutova. Během dopoledne se pak zúčastnili akce také zástupci našich partnerů, společnost Lanutti si vyrobila pro tuto akci speciální trička, ve firemních barvách běželi také zástupci společnosti OLPE," informuje manažer marketingu a PR FK Teplice Martin Kovařík. "Moc děkujeme zástupcům našich partnerských klubů a našim partnerům, že podpořili nejen dnešní akci, ale také dobročinnou charitativní aukci dresů, která stále probíhá. Odkaz na ni najdou fanoušci na našem webu," přidává Kovařík.

Komu se pomáhalo? 

Radečkovi z Mostu
Tento osmiletý chlapec bohužel již od svého příchodu na svět musí bojovat s řadou velmi nelehkých zdravotních obtíží, včetně epileptických záchvatů. I k lepší léčbě epilepsie by mu mohly pomoci speciální přístroje, které však pojišťovny v ČR nehradí.

Kamílkovi z Roudnicka
Kamílek má kombinované postižení. Kvůli diagnóze hydrocefalu má voperovaný tzv. shunt odvádějí hromadící se mozkomíšní mok. V devíti měsících Kamilovi přibyly další diagnózy jako epilepsie, centrální porucha zraku, mentální retardace a částečné ochrnutí. Díky velké péči svých milujících rodičů a komplexní profesionální péči okolí (od neurologů až po paní učitelky ze speciální MŠ) nejen, že začal mluvit, ale v loňském roce se naučil i lézt po čtyřech. Jeho rodiče nepřestávají věřit, že i díky Vaší pomoci na komplexní rehabilitaci jednou začne i sám chodit.


Rozárce z Teplicka
Tato patnáctileté dívka má souběžné postižení (mentální a sluchové). Rozárku vychovává ji její babička a letos končí studium na Základní škole Arkádie, o.p.s. v Teplicích. I když je schopná částečně odezírat, tak by jí velmi pomohlo (a to nejen při jejím dalším studiu na Praktické škole Arkádie), kdyby si mohla pořídit účinnější naslouchadla.