Letos mostecký hokejbalový klub hraje poprvé o udržení v extralize hokejbalu. O víkendu si poradil jasným výsledkem 6:3 s posledním Rakovníkem. Tomáš Chyba výrazně domácím pomohl, když vstřelil dvě branky a na dvě nahrával.

Jak hodnotíte zápas s Rakovníkem?

Zápas se nám bodově vydařil, ale i tak jsme jako tým udělali spoustu hrubek. Kdyby proti nám byl lepší tým se zkušenějšími hráči, trestal by to a byl by problém. Samozřejmě jsme rádi, že jsme zápas zvládli a získali velmi důležité 3 body.

Vy sám máte čtyři kanadské body. Takže u vás asi spokojenost, že?

Jsem rád že jsem bodově pomohl týmu, čekal jsem osobně, že to bude více vyhrocené a více náročné, přeci šlo oběma týmům o hodně, ale bylo to vcelku klidný.

Ještě máte před sebou ale další zápasy, jaké podle vás budou?

Budeme hrát s hokejkami a běhat a mít co nejvíce míček na hokejce (smích). Je důležité hrát v každém zápase trpělivě a bojovat, o nic jiném to už není a hlavně v plné sestavě. Máme solidní náskok a pokud Rakovník jednou zaváhá, je rozhodnuto, ale nechceme na to spoléhat.

Čím to je, že se po letech hraje v Mostě o udržení v extralize?

Letos tým dost oslabil, skončilo opravdu hodně hráčů a je to znát. Teď se s tím musíme porvat a příští sezónu posílit a nebo více zapojit mladé kluky z dorostu. Jsou tam šikovní hráči.

Do zápasu s Rakovníkem jste šli s tím, že když prohrajete, tak se vaše situace o dost zhorší. Jak to bylo těžké z tohoto pohledu?

Každá prohra je špatná, takže jsme šli do zápasu s tím neprohrát. Do každého zápasu, ať je to Kladno, Pardubice se musí chodit s tím, že nejdeme prohrát, ale získat body. Teď hrajeme play-out a zde každá prohra je hrozná, dnes jsme to zvládli a to je důležitý.

Vrátil bych se k nepříjemnému incidentu, když jste svojí střelou trefil kapitána Čestmíra Bruštíka do hlavy.

Dostal jsem přihrávku a bohužel se mi svezl míček po lopatě a šlo to nahoru. To se stává, schválně to člověk neudělá… snad bude v pořádku a nebude s tím mít nějaký větší problém.

Teď vás čeká cesta do dalekých Sudoměřic.

Musíme bodovat, cesta do Sudoměřic je vždy daleká, tak je potřeba vyrazit dříve a na zápas se dobře připravit. Hraje se na betonu, kde hokejky moc nekloužou, což nám dělá problém, ale třeba se nám zadaří jak v posledním zápase u nich.

Také vás nově podporuje skupinka fanoušků, co na to říkáte?

Za to jsme rádi, má to větší šťávu, takže jim tímto za celý tým děkuji.

Tomáš Urban