„Samozřejmě, že jsem nad tou možností přemýšlela, ale pak jsem se zase vrátila nohama na zem. Uvědomuji si, že jsou v týmu daleko zkušenější a lepší hráčky a spíš jsem se snažila se k nim, co nejvíc přiblížit a naučit,“ říká blonďatá hráčka s vizáží panenky, která o víkendu debutovala v seniorské reprezentaci na turnaji O štít města Chebu. Z premiéry byla unešená.

„To nejde ani popsat jak jsem si to užila. Krása,“ vrací se k zápasu proti Slovensku, kde jí dal trenér Bašný šanci. Do Francie nakonec odletěly její čtyři spoluhráčky Veronika Mikulášková, Sára Kovářová, Dominika Zachová a Jana Šustková.

Dvořáková si ale házené užije stejně až až. Sáhl po ní totiž juniorský trenér Peter Sabadka, který ji cepuje i na klubové úrovni v Mostě. Veronika Dvořáková s juniorkami nastoupí od čtvrtka do soboty v Luhačovicích třikrát v modelových zápasech proti Slovinsku. "Potenciál Veroniky Dvořákové určitě využijeme,“ řekl pro svazový web Sabadka, který vedle Dvořákové má na juniorském srazu z Mostu i střelkyni Adélu Stříškovou, Nikolu Švihnosovou a Barboru Tesařovou.