Přes únavu z cestování do Chemnitz i jejich tamního závodního programu se do Prahy vydala dvojice mosteckých atletů. Oba nadějní sportovci zůstávají v kategorii žactva i v roce 2016 a jejich účast tak měla přípravný charakter na rok příští. Přesto se velký výsledek očekával již letos zejména od mimořádně fyzicky disponovaného Patrika Suchopárka v jeho nejsilnější disciplíně, kterou je skok do výšky. Sebastian Hrstka se chystal předvést své ojedinělé nadání pro delší sprinty. Oba talentovaní sportovci jsou žáky atletických tříd sportovní 3.základní školy v Mostě.

S pravidelným a systematickým atletickým tréninkem teprve krátce se seznamující Sebastian Hrstka se rozhodně nezalekl svého prvního velkého startu v celostátní konkurenci a běh na 300 metrů rozběhl skutečně nebojácně. Zatímní úroveň své trénovanosti však značně přecenil a velmi rychlý úvod mimořádně namáhavé tratě ho ve druhé části běhu velmi výrazně limitoval. Přesto jeho dosažený výkon dává velice dobré naděje do již blízké budoucnosti. Velmi výrazným zlepšením dosavadního osobního maxima potěšil i v následující poloviční trati.

Patrik Suchopárek po čtyřech výrazných osobních rekordech v předvečer strahovské soutěže v Německu chtěl naznačit své ambice na blížící se národní šampionát žactva ve své hlavní disciplíně, kterou je avizovaný skok do výšky. Jeho páteční únavu ovšem značně zkomplikoval ještě spánkový deficit, který nadaného mosteckého sportovce velmi významně oslabil. Přesto jeho šest velmi vyrovnaných vrhů v soutěži koulařů naznačilo, že i tak je mostecký sportovec konkurenceschopný i v celostátním měřítku. Ve skoku do výšky však stav jeho únavu gradoval a Suchopárek tak zůstal zejména ze svého pohledu daleko za předpoklady… I přesto se stal nejlepším výškařem ročníku 2001 a zcela jasně tak dokázal, že nejlepší výškaři České republiky v kategorii žactva s ním musí v příštím roce více než počítat.. Toto odvážné tvrzení Suchopárek jasně dokázal jíž skvělým výkonem na přeboru sportovní 3.základní školy, kterého dosáhl na tamní palubovce bez možnosti použít tretry. Ještě jasněji své ambice nadějný mostecký výškař ukáže na všech blížících se závodech a v jeho podání se stane rok 2016 pro mosteckou atletiku rokem více než zajímavým. Závěrem se sluší oběma úspěšným mosteckým sportovcům poděkovat za vzornou reprezentace mostecké atletiky a města Mostu.

Výsledky atletů AK Most na Vánoční hale v Praze 2015:

150m – 39.Hrstka 19,34. 300m – 25.Hrstka 42,55.
Výška – 4.Suchopárek 173. Koule/4/ - 6.Suchopárek 11,78.

Stanislav Peřina