Závod měl limit padesát startujících. Čtrnáct jich na start nedorazilo, jedna z žen pak vzdala. Do cíle se tak dostalo 35 nejodvážnějších.

„O umístění moc nešlo, zde šlo hlavně o to závod dokončit a zdolat všechny nástrahy tratě, bolesti celého těla a mít neustále zapnutou hlavu," popisoval zkušený Langhammer, který doběhl osmnáctý (jeho čas: 14:30:23 hod.) Jeho kolega Kočíb skončil dvaadvacátý (14:56:00) a Alena Vrátná jako druhá nejlepší žena doběhla celkově třiadvacátá (14:58:55).

Celý triatlon odstartoval ještě za tmy skokem z lodě do studeného Labe. I cyklistika probíhala částečně ještě za tmy. „Závodníci byli jako žluté světlušky s červeným blikajícím zadečkem," legračně popsal Langhammer závodníky na kole s bezpečnostními prvky. Závěrečný maraton okořeněný ještě kilometrem navíc už byl o morálu.

„Protože při výběhu z Malevil Resort už byl v dálce za čtyřmi kopci vidět Ještěd, který byl naším cílem. Jako třešinkou na dortu bylo posledních 500 metrů stoupání na Ještěd, kdy místo do tunelu, který je před výstupištěm lanovky na Ještědu, jsme zamířili přímo k vrcholu prudkou kameninovou cestou. Zde to byl běh pomocí rukou," popsal Tomáš Langhammer poslední metry náročného podniku.

Celkovým vítězem Wintermana byl podle předpokladů český triatlonový mág Petr Vabroušek (11:48:10).