Jistě bylo zajímavé sledovat souboj trojnásobného Mistra světa ve fourcrossu Michala Prokopa s Mistrem ČR v XC Janem Škarnitzlem a aktuální českou enduro jedničkou Jiřím Fikejzem.

Čekalo se ovšem, že do výsledků promluví i domácí bikeři Tomáš Trunschka a loňský vítěz Pavel Linet.

Osm rychlostních zkoušek a transféry s vysokým převýšením prověřily závodníky jak v technických, tak ve fyzických dovednostech. Na trati převládaly celoodpružené biky s vyššími zdvihy a teleskopickými sedlovkami, k vidění bylo ale i několik hardtailů. Během transférů panovala pohodová atmosféra, debatovalo se především o trati a k naší spokojenosti byly slyšet hlavně pozitivní ohlasy. Přední česká bikerka Jitka Škarnitzlová během nejdelšího přejezdu kolem Matyldy chválou nešetřila, trať ohodnotila jako nejlepší z Enduro Serie a přestože se hned v následující RZ nevyhnula pádu, dokázala mezi ženami zvítězit.

Na stejném místě v prudkém sjezdu z Hněvína se k zemi poroučel i Michal Prokop, což jej odsunulo na konečnou čtvrtou příčku. Pavel Linet zajížděl vynikající časy, dvě erzety dokázal vyhrát, ale na Širáku přišel o přehazovačku a tím v podstatě celý závod ztratil. Celkové třetí místo obsadil Ondřej Zelený, znalost domácího terénu zužitkoval Tomáš Trunschka na druhém místě a vítězství si z Mostu odvezl suverén celé Enduro Serie Jiří Fikejz.

(klm, vev)