Na Mistrovství České republiky v driftingu se sjelo 51 jezdců, aby si prověřili jezdecké schopnosti a především možnosti svých nadupaných vozů. „Na Autodrom Most se sjeli jezdci z Čech, Slovenska, Polska a Německa, jak vypovídá číslo, tak účast byla opravdu hojná," uvedl promotér The Most European DRIFT Festival Aleš Síla.

V celkovém pořadí českého šampionátu se na 1. místě umístil Matyáš Vaněk, před druhým Marcem Zakouřilem a třetím Standou Bezouškou. „Tyto napínavé finálové battle sledovali diváci nejen na tribunách v počtu bezmála 6500 ale i diváci u svých počítačů při online přenosu a živě taky na kanálu SPORT 5, kde byla k vidění celá TOP 8," připomněl Síla.

V příštím roce by se mistrovství v driftingu mělo opakovat, protože základna fanoušků jízdy bokem stále stoupá nejen v řadách samotných jezdců, ale hlavně diváků. „Víkendové závody se podařily, hlavně také proto, že se nejedná o klasický okruh, ale o tvrdé souboje, při nichž se divák ani nudit nemůže. Trochu se pokazilo počasí, ale atmosféra byal nezapomenutelná," zhodnotil akci The Most European DRIFT Festival generální ředitel Autodromu Most Jiří Volovecký.

(laib, vev)