Bivojové z Litvínova nejdříve dvakrát využili domácí prostředí, stejně se zachoval i Chomutov. V úterý Bivojové doma opět slavili, pomohlo jim prodloužení a výhra 6:5. Ve čtvrtek může doma udeřit zase Chomutov. Hraje se na čtyři vítězné zápasy.

„Soupeř se po prvních dvou zápasech pro nás nehezky zvedl,“ všiml si hrající trenér Litvínovanů Daniel Hulič, který naposledy přispěl k výhře dvěma góly a třemi asistencemi. Byl nejproduktivnějším mužem na hřišti. Chomutov se zase opíral o svého kanonýra Petra Pastora, který zaznamenal hattrick.

„Jsou to parádní zápasy ve skvělé atmosféře. Škoda jenom několika nepříjemných zranění. Snad budeme na konci série spokojenější my,“ přeje si Hulič a vyzdvihuje náboj jinak nepříjemného play down.

„Vyrovnaný zápas, který rozhodla jedna šťastná střela v prodloužení. Díky skvělým divákům a budeme se těšit na čtvrteční zápas doma,“ vzkazují Chomutovští prostřednictvím Martina Bociana. Tady je jasně vidět, že Chomutov bude chtít doma zase kousat a potvrdit trend této série, že můj dům, je můj hrad. Dokážou Bivojové prolomit chomutovské hradby, nebo domácí bijci srovnají dramatickou sérii?

Kdy se rozhodne?

Šestý zápas se hraje ve čtvrtek od 19.00 hodin v Chomutově. Domácí mohou sérii srovnat, nebo Bivojové rozhodnou a zachrání druhou nejvyšší soutěž i pro příští sezonu. Případný sedmý zápas by se hrál v Litvínově v sobotu od 17.30 v hale na Koldomu.