V neděli doma zakončily ročník, ve kterém obhájily titul a vybojovaly třetí v řadě, výhrou 34:20 nad Plzní. Sezonou Mostečanky proletěly jako šíp, ve dvaceti zápasech neztratily jediný bod a ovládly nejvyšší soutěž s pětibodovým náskokem před druhými Ivančicemi.

„Můžu děvčata jen pochválit, i v úzkém kádru jsme odehráli mimořádně zajímavou sezonu bez prohry. Také předešlý zápas v Jindřichově Hradci nám mimořádně vyšel, zvítězili jsme na hřišti soupeře, který v domácím prostředí ještě neprohrál. Ve značně improvizované sestavě, s úzkým kádrem a po zdravotních problémech, které děvčata měla, to bylo fantastické vítězství. Dnes už to bylo jen takové logické vyústění celé sezony. Náš dnešní výkon možná neměl až takovou gradaci, ale drželi jsme se ve vítězném tempu a děvčata si to užila,“ řekl na klubovém webu trenér Peter Sabadka.

Pro starší dorostenky ještě ale sezona nekončí. O víkendu je v domácí hale čeká Česko-slovenský pohár. Tam se představí také mladší dorostenky DHK Baník Most, které ve své soutěži skončily na druhém místě a to jen kvůli horšímu skóre. Vyhrála Slavia Praha.