„Do Mostu přijede tým, který před námi aktuálně vede o skóre tabulku naší soutěže. Diváci tak budou mít šanci vidět dvě družstva, která mají v současné době nejlepší sportovní formu,“ řekl pro klubový web trenér posledního mistra z DHK Baník Most Peter Sabadka.

V týmu Mostu je ovšem ta výhoda, že hráčky už mají zkušenosti s nejvyšší MOL Ligou a Evropským pohárem. Nejen Adéla Stříšková by mohla vyprávět. Ivančice opírají své mládí, co se zkušeností týká, maximálně o starty v první lize. Ale to z nich v žádném případě nedělá outsidery. A navíc…

„Budou nám chybět Veronika Mikulášková a Veronika Dvořáková, které jsou s ženským reprezentačním týmem na turnaji v Chebu. To nás na jednu stranu velmi těší, že mohou získávat cenné zkušenosti s ženskou reprezentací, na druhou stranu nás to může trochu limitovat, ale musíme se s tím dokázat vypořádat,“ dodal Sabadka, že Most bude postrádat některé z opor, které si vyžádal reprezentační trenér Jan Bašný před evropským šampionátem.

Po zápase s Ivančicemi jsou v první dorostenecké lize na programu ještě dva duely, ve kterých Most doma přivítá silný Jindřichův Hradec a podzim pak zakončí na palubovce nepříjemné Plzně. Cíl mladých Andělů? Samozřejmě obhajoba mistrovského titulu.

Souboj kanonýrek

Zápas nejvyšší dorostenecké soutěže mezi domácím Mostem a Ivančicemi bude soubojem dvou kanonýrek. Na straně Mostu zatím září drobná křídelnice Adéla Stříšková, která v sedmi duelech stihla nasbírat parádních 46 branek. Na straně Ivančic má přesnou ruku Bára Krejčíková, která dala o tři góly méně než Stříšková. Která z nich se bude v neděli radovat?