Během 90km cyklistické části si Cibulková vedení udržela, ale závodním polem se dopředu probíjela Anna Lottmann, která se posunula z osmé pozice až dopředu: do druhého depa přijela společně s Cibulkovou. „Z depa Anička vybíhala dříve než já a vypracovala si náskok. Na dvanáctém kilometru se mi ji ale přece jen podařilo předstihnout,“ řekla Cibulková, která proběhla po černém koberci v cílové rovince v čase 4:57:17. Stříbro patří Anně Lottmann, která ztratila pět minut, a bronz Daně Klempířové.

"Ani jsem na vítězství neplánovala útočit, protože jsem věděla, že mám v nohách Slovakmana. Ale o to víc si ho teď vážím,“ dodala Cibulková, pro kterou je to první vítězství v sérii Českého poháru.

Triatlon v Mostě, který se uskutečnil o posledním víkendu.Triatlon v Mostě, který se uskutečnil o posledním víkendu.Zdroj: Česká triatlonová asociace

Závod mužů měl dlouho velmi jasný průběh. Pavel Hradil si vypracoval v plavecké části přibližně minutový náskok, který pak na kole navýšil na téměř šest minut. O druhé místo se po cyklistice dělili Jan Šneberger a Jakub Stádník.

„Cyklistika se mi líbila. Ve srovnání s minulým rokem, kdy se jelo u jezera Matylda, byla kopcovitější, ale zábavnější. Navíc tu byl kvalitní, rychlý povrch. Takže za mě to byl posun vpřed,“ dodal Hradil. „Na běhu mi trochu docházela energie a s ohledem na další závody jsem se v tom dnešním vedru šetřil, ale pak mě začal rychle stahovat Jakub Stádník, takže ten konec byl náročnější,“ dodal Hradil, který zvítězil v čase 4:08:22.

Druhý Stádník nakonec zaostal o pouhých 19 vteřin a potvrdil tak své velké výkonnostní zlepšení v této sezoně. Třetí finišoval Jan Šneberger.

Český pohár v dlouhém triatlonu má teď před sebou už jen poslední z pěti závodů. Celý seriál uzavře Pilman, který se 26. srpna uskuteční také jako mistrovství ČR na střední trati.

Michal Včeliš