Krásné počasí, hezká auta, kouř od pneumatik, spousty fanoušků tak to byl Czech Drift Series 2011. Tuto sobotu se totiž na autodromu v Mostě sešli příznivci driftu neboli příznivci závodů aut, která projíždí zatáčku řízeným smykem.

Kdo přišel, ten určitě nelitoval. K vidění byla jak česká driftová špička v čele s bratry Bezouškovými, tak i závodníci, kteří jsou mezi driftery úplnými nováčky.

Drifterské závody jsou rozděleny do dvou kategorii a to do třídy STREET a do třídy PRO. Ve třídě STREET rozhodovala pouze kvalifikační jízda. V té nejvíce zúročil své schopnosti Dušan Haken, který se umístil na stupni nejvyšším. Druhý skončil Martin Lang a na třetím Alexander Leonov.

Mnohem sledovanější byly závody třídy PRO, kde jsou ti nejlepší z nejlepších. Nejdříve závodníci změřili své umění v kvalifikačních jízdách ze kterých zůstanou čtyři dvojice. Jezdci se utkali mezi sebou v tzv. „tandem battlech“ vyřazovacím systémem. Na prvním místě se po velmi napínavých soubojích umístil Jakub Zapoušek, který porazil druhého Ladislava Bezoušku. Na třetím místě se umístil Zdeněk Wertheim, kterého tento výsledek vynesl na první místo průběžného hodnocení Czech Drift Series 2011. Čtvrté místo bohužel zbylo na Jana Baláže.

Na závody v Mostě přišlo necelých 1500 lidí a tak byla divácká kulisa více než výborná. Na dobré náladě ještě více přidávalo i nádherné slunné počasí, a když k tomu přičteme nádherné souboje plné adrenalinu, nemohl být nikdo nespokojený.

(ho)