V sobotním odpoledni vedoucí tým tabulky HK Baník Most zavítal na hřiště desátého týmu 2. dorostenecké ligy ČR. Přestože papírově to měl být lehký zápas je třeba říct, že tým Sokola Vršovic nedal Mostu body úplně zadarmo.

Přesto si Mostečané v první polovině zápasu vypracovali solidní pětibrankový náskok a tak do šaten mohli jít klidnější než soupeř (10:15). Ve druhé půli hosté hru zpřesnili, obrana také začala fungovat a tak se dokázali od soupeře během 12 minut odpoutat na rozdíl deseti branek.

Tým baníkovců díky tomu mohl prostřídat a v klidném tempu si dojít pro povinné dva body s výsledkem 22:32.

„Jsem rád, že si opět mohl zahrát celý tým a do listiny střelců se zapsalo 10 hráčů. Bohužel opět se ukazují určité herní výkyvy v zápase. Je to určitá nedisciplinovanost hráčů, kterou musíme přes zimu odstranit. Podle předvedené hry bych našemu soupeři popřál více štěstí v koncovce a postup v tabulce. Pokud by hrál soupeř takto i v jiných zápasech, určitě by měl na kontě více bodů než do této chvíle," hodnotil zápas kouč Mostu Jakub Verner a vysekl poklonu vršovickému soupeři.

„Naši hráči jsou v současné době na rozcestí, kde si musí uvědomit, že bez bojovnosti, tréninku a důslednosti tým nebude výkonnostně růst. Právě naopak soupeři se nám v jarní části přiblíží a každý z nich nám bude chtít sebrat neporazitelnost," doplnil Verner. V desátém kole 30. listopadu od 15:00 hodin HK Baník Most hostí tým Bělé pod Bezdězem. Zaokrouhlí Mostečané počet svých výher?

Sokol Vršovice HK Baník Most 22:32 (10:15)

Sestava HK Baník Most a góly: Vodička, Richter (2), Schichor (6), Gröbl (6), Pour (4), Hrošek (4), Kubal (4), Lesař (2), Svoboda, Smetánka (1), Blecha (1), Levý, Podhora, Boula (2). Trenér: Verner Jakub. Vedoucí družstva: Kubeš David.