HBC Pento Most - Elba Franklin Ústí nad Labem 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Ústečanům se zatím v soutěži příliš nedaří. Hned v úvodu střetnutí nabídli hosté Pentu možnost dvou přesilových her brzy po sobě. Most ovšem šanci početní výhody nevyužil a dále se soupeřilo o otevření skóre.
To se povedlo domácím v jedenácté minutě díky forvardovi Lipertovi. Od modré čáry napřáhl a prostřelil všechno před sebou i s překvapeným brankářem hostů.
Ústí se snažilo srovnat krok, ale v závěrečných fázích hry naráželo na skvěle připraveného domácího brankáře Bréma.Ve druhém dějství přidal druhou branku domácích Čech a stanovil tak konečný výsledek zápasu.
Ústecká Elba se snažila nepřízeň v Mostě zlomit velkým množstvím střel především v poslední třetině, ty ovšem nevedly ke kýženému brankovému efektu a pohodlně je sbíral domácí lapač za pomoci svých beků. Most si výsledek pohlídal a připsal si tak důležité tři body.
„Soupeře jsme do žádných vyložených šancí nepustili a právem jsme doma zvítězili. Hráli jsme jako tým a to se ukázalo hodně důležité,“ řekl mosteckému deníku Martin Lipert, který svou vydařenou trefou soupeře „načal“.
Pento od příštího víkendu čekají tři zápasy na půdě soupeřů.
„Body u soupeřů budou hodně důležité, abychom v tabulce zůstali nahoře,“ uvědomuje si Lipert.
Před zimní přestávkou se s domácím publikem rozloučí hokejbalisté Mostu přímým televizním přenosem doma s týmem Dobřan. Mostecký hokejbal tak budou moci vidět lidé v celé republice díky přenosu na sportovním kanálu České televize ČT4 Sport.
Pento je po vydařeném víkendu ve dvanáctičlenné tabulce extraligy na třetím místě se ziskem 19 bodů. Stejný počet bodů má na svém kontě i čtvrtý celek Sudoměřic a pátý Letohrad, Pentu patří třetí příčka díky lepšímu skóre.
První pozici si stále v tabulce drží i po překvapivé prohře 0:2 s Kladnem Habešovna, která má 28 bodů. Druhá je Karviná se ziskem 23 bodů.

Další zápasy:

Sobota 17. listopadu: HbK INTEVO Karviná - Pento Most od 14:00 hodin (Karviná).
Neděle 18. listopadu: SHC Opava - Pento Most od 10:00 hodin (Opava).
Sobota 24. listopadu: HBC Škoda Plzeň - Pento Most od 13:00 hodin (Plzeň).
Sobota 1. prosince: Pento Most - TJ Snack Dobřany od 10:30 hodin (ANS Most) přímý přenost na ČT4 Sport.