Druhá liga házenkářů měla na programu již druhé své kolo. V Mostě se hrál šlágr. Vedoucí Baník Most, který minulý týden prohrál v Bělé pod Bezdězem 28:26, hostil druhý celek tabulky Loko Louny, které v 1. kole jara porazil doma Jablonec 34:23. Rozdíl mezi prvním a druhým činil jediný bod.

TJ Baník Most – Lokomotiva Louny 26:24

Dle slov domácího trenéra, který před časem v Lounech působil, byl celek Loun sestaven převážně z lovosických hráčů. V dresu Mostu citelně chyběl Pavel Zbuzek, který si v pondělí na tréninku obnovil vleklé zranění kolene a pravděpodobně ho již čeká operace.
Lepší vstup do zápasu měli domácí borci. Zásluhou Michala Fialy a Vladimíra Holce se rychle ujali vedení 3:0. Soupeř ale během 3 minut vyrovnal. Baník však nadále diktoval tempo hry. Produkoval silovou, nátlakovou hru, která na muže z Loun, respektive z Lovosic platila. Mladí hráči z Lounského celku, ale dokázali kontrovat a nebyl pro ně problém, smazat i tříbrankové manko. Těsně před přestávkou se trefil z křídla Pavel Chlouba a baníkovci šli do šaten s náskokem jediné branky. Poločas 13:12.

Ve druhém poločase pokračovala vyrovnaná hra obou celků.

V domácí brance zářil Jiří Trhlík, který se rozchytal k výbornému výkonu. Naopak trenér Loun Miler, střídal celkem 3 brankaře, ale ani jeden své družstvo nepodržel. Středopolař Fiala uváděl svými technickými brankami tyto brankaře k zoufalství. Vše co směřovalo na branku, skončilo v síti. Dramatická byla i koncovka. Tři minuty do konce zápasu, stav 24:24. Louny v útoku, Trhlík chytá. Protiútok a přesně střílí Fiala.

Louny mají ještě šanci na vyrovnání, ale v útoku chybují. Most již nikam nepospíchá, ale míč dostává opět malý Fiala. Střílí přes dvoumetrového obránce a míč končí v pravém horním rohu soupeřovo branky. Je rozhodnuto. Most uhájil své prvenství v soutěži. Nadále vede tabulku s jedním bodem náskoku nad Jabloncem.
K dalšímu zápasu jede Most do Ml. Boleslavi, která je na 10 místě. V domácím prostředí se Baník Most opět představí , 7.března od 17,00 hodin, kdy bude hostit poslední Hr. Králové.

Očima trenérů:

Mostecký Václav Karlovec: „Strašně nervózní zápas, neboť šlo o místní derby a také o prvenství v tabulce. Z naší strany to asi rozhodl Jirka Trhlík, bývalý hráč Loun, který byl super namotivovaný a chtěl Louny porazit. Jinak vyrovnaný zápas, kde jsem až poslední ránou Fidžiho (Fiala) uvěřil našemu vítězství.“

Lounský Radoslav Miler: „ Zápas byl hodně nervózní a tvrdý. Ovšem nebyl vyhrocený tak, aby se mužstva snížila k záludným faulům. Viděli jste sami, dnes byl výrazný rozdíl mezi gólmany. Mostecký zachytal, my točili tři, a nebylo to nic platné. Hlavní rozdíl byl však v tom, že dnes Most chtěl vyhrát a dal do zápasu srdce a to rozhodlo.“

Sestava a branky Mostu: Trhlík, Bechyňský – Horák 1, Holec 5, Babůrek, Fiala 10!, Bořík, Pihík 2, Chlouba 6, Šváb, Verner, Maňák 2, Weber, Blažek. Branky Louny: Miko 7/4, Landa 5, Brecko 3, Klimt 3, Bittner 2, Kotěšovec 2, Semerád 2. Poměr vyloučení: 3:2, 7m hody 1/0:6/5 rozhodčí: Mára, Svítek, 70 diváků.

sap, vev