Obhajoba trůnu? To by měla být pro Černé anděly rutina. Vždyť české finále ovládli už pětkrát za sebou! A třikrát v něm přemohli letošního vyzyvatele ze  Slavie. Mostečanky zdolaly  Pražanky v posledních dvou finále play-off i v letošním pohárovém finále. Bude se historie opakovat?  

„Slávistky každý rok prahnou po českém titulu, a když se dostanou do finále, tak je porazíme. Tentokrát to ale vidím hodně, hodně vyrovnaně,“ varuje slovenský trenér Baníku Peter Dávid. „Slavia má velkou motivaci připravit nás o titul, nás zase požene vidina zisku triplu. To by bylo nádherné,“ zasní se.

Znovu po roce jste ve finále českého play-off a opět proti vám stojí Slavia. Bude letos složitější titul obhájit?

Když řeknu, že Slavia je náš tradiční finálový soupeř, tak je to výstižné. Bude záležet na momentální, víkendové formě. Interligu jsme vyhráli nejtěsnějším rozdílem a vnímáme to tak, že letošní finále bude velmi vyrovnané.     

Slavii jste v ligovém finále porazili dvakrát po sobě a letos jste ji dokázali přehrát i v pohárovém finále. Mírná role favorita série tedy připadá na vás. Souhlasíte?

To je trochu relativní. Dost závažnou věcí jsou zranění a nesmíme zapomenout, že ve finále poháru byla Markéta Jeřábkováv neuvěřitelné formě a teď jsme s ní a Michaelou Bobrovskou ztratili klíčové hráčky. Když se ještě podívám na interligu, tak jsme se Slavií dvakrát prohráli. Takže tu roli favorita nevidím až tak jasně.   

Most v Česku kraluje pět sezon v řadě. Slávistkám jste titul už několikrát vyfoukli,  ty proto prahnou po vašem svržení a určitě budou mít o to větší motivaci. Cítíte to tak?

Ano, ale to je každý rok. Vždycky je to vyšpičkované derby. Slávistky každou sezonu prahnou po titulu, a když dojdou až do finále, tak tam jsme my a porazíme je (úsměv). Tento rok to vidím fakt hodně, ale hodně vyrovnaně. 

Po triumfu v poháru a  interlize můžete úspěšnou sezonu korunovat triplem. Je to pro vás velká výzva získat všechny tři trofeje?

Samozřejmě. Obdivuju Bayern Mnichov, víte, jak to myslím, a nebylo by na místě říkat, že o to nestojíme. Šance na triple tady je a budeme se obrovsky snažit ho získat. Hodně nás to motivuje, ale finále má svoje specifika a nerad bych nás dával pod veliký tlak. Ano, bylo by to moc nádherné, ale není to životně důležité.    


Po sezoně končí největší opory týmu Szarková s Jeřábkovou. Nebojíte se, že tím skončí zlatá éra Mostu?

Já bych ještě k tomu doplnil Kateřinu Dvořákovou, která je pilířem obrany, a velmi zkušenou harcovnici Terezu Chmelařovou. Procházíme dost velkým omlazovacím procesem a souhlasím s vámi, že to může mít nějaké následky na konstantní výkonnost. Snažíme se na to co nejlépe připravit, musíme tady vytvořit nový mančaft.