„Úspěšně jsme zvládli první zápasy letošního roku, které absolvujeme na hřištích soupeřů. V těchto utkáních jsme se střetli s papírově slabšími soupeři ze spodních pater tabulky, což pro nás ale znamenalo, že jsme mohli dát šanci co největšímu počtu hráček, včetně těch, které v podzimní části sezony nedostávaly tolik prostoru a nebo se potýkaly se zraněními.,“ řekl jeden z mostecký trenérů Ondřej Václavek.

Právě konfrontace se slabšími soky dává Mostu příležitost protočit širokou lavičku, dát šanci hráčkám, které neodehrají tolik minut.

„A s jejich výkony v obou zápasech můžeme být spokojeni. Potvrdilo se, že do týmu patří, zapadají do konceptu, který se v klubu snažíme rozvíjet a zvládají svou roli v týmu tak, že kdykoli mohou naskočit do hry a plnit roli, kterou od nich očekáváme,“ dodal Václavek, který teď s týmem balí směr Polsko.

Most má na začátku roku výhodu „rozehrávacích“ zápasů, protože hned v následujícím víkendu přijde hit kola a to duel na půdě slovenských Michalovců, kde se bude s největší pravděpodobností rozhodovat o majiteli interligového titulu, o který se přetahují právě první Most a druhé Michalovce, oba celky od sebe dělí pouze jediný bod, i když Slovenky mají zápas k dobru. „U nich to nebude rozhodně nic jednoduchého, ale budeme jim chtít vrátit porážku z domácí palubovky,“ řekla mostecká reprezentantka Adéla Stříšková s výhledem na házenkářskou lahůdku.