V pravé poledne byl odstartován závod pro kategorii mladšího žactva (celkem 9 startujících), kde litvínovský triatlonový team reprezentoval Adam Balazs. Letos již podruhé si odváží z triatlonového závodu medaili a opět měla hodnotu bronzu. Triatlonovou trať o délce 0.6km – 10 km – 2.5 km Adam Balazs zvládl za 55:00 minut.


Pár desítek minut po mladších žácích startovali žáci starší. I zde K3-atlon team Litvínov měl svého zástupce – Michaelu Kaloušovou. Na start se postavilo celkem 18 triatletů. Michaela Kaloušová vylézala z vody na 12. místě s časem 10.25 minut (0.6km) s minimální ztrátou na soupeřky.


Během cyklistiky (10km) se startovní pole postupně sjíždělo a do depa litvínovská triatletka dorazila na 10.místě. Běžecká část (2.5km) startovním polem kolem Michaeli Kaloušové nezamíchala. Celkové 10.místo s časem 45:25 minut je příjemným překvapením na samotný závěr triatlonové sezony v podání M. Kaloušové.


Krátce po 14. hodině byl odstartován již početnější „balík“ triatletů – dorostenců ( 0.75 km – 20 km – 5 km). Na start se postavilo celkem 33 borců z celé ČR. Litvínovský TT Team reprezentoval litvínovský dorostenec Langhammer Jakub. Ten se týden před závodem vrátil z týdenního soustředění talentované triatlonové mládeže z Loštic (okres Šumperk). V Nymburku „prodal“ své natrénované kilometry ze soustředění a již v první disciplíně 0.75 km dlouhém plavání založil na nejlepší letošní výkon. Z vody vylézal na 20. místě s minimální ztrátou na své soupeře. Během 20-ti km cyklistické časovky byl hlavním „tahounem“ a iniciátorem ( jeho průměr byl 38 km/ h) sjíždění soupeřů před sebou a postupně jak vše sjížděl, za ním se vytvořil 15-ti členný cyklistický „balík“, který i přivedl do depa cyklistika/běh. Na běh vybíhal celkem na 10.místě. Během 5-ti km běhu se vše „míchalo“ a Jakub Langhammer protínal cílovou pásku na parádním 12. místě s časem 1:04.29 hodin.