Nominaci mají i čtveřice domácích. Dvoudenní kemp navazuje na předchozí setkání v Plzni, pozvaní hráči už mají velkou šanci zahrát si letos na vrcholném turnaji osmnáctek. Ten bude nakonec místo v původně plánovaném Německu sehrán na území České republiky.


„Většinu hráčů už jsme prověřili, teď začneme pracovat na součinnosti útočných trojic a obránců. Budeme se muset vyrovnat především s nedostatkem praváků pro přesilovky,“ uvedl pro server hokejbal.cz hlavní trenér reprezentace Rostislav Kurfirst.

Soustředění začne v Mostě v sobotu 31. ledna, skončí hned druhý den. Z domácího Mostu je nominována hned čtveřice hráčů. Tři z Penta, jeden z Konceptu. Důvěru mají obránci Radek Walter a Jan Hofbauer (Pento Most) a Filip Kilián (Concept). Z útočníků uspěl jediný, Jakub Wurdák (Pento). Soustředění osmnáctky není jediným reprezentačním kempem, který Most v následujících dnech uvidí. Hned o týden později se tam objeví dvacítka a dokonce i A tým. Osmého února sehraje dvacítka s A týmem i přípravné utkání.