Velkou ozdobou víkendu byla sobotní tříhodinovka cestovních vozů, kterou přihlížející označili za závod roku. Stejně, jako v legendární německé sérii DTM, také v českém šampionátu probíhá těžký duel mezi značkami Audi a Mercedes. Zatímco v předchozích podnicích sezóny se víc dařilo Bohemia Racing Teamu s Audi, při mosteckém víkendu se štěstí přiklonilo na stranu Mercedesů Charouz Racing Systemu. Jeho jezdci Charouz, Enge, Mücke, Kox a Kiesa obsadili první a druhé místo.


Na posádku Maděryč, Kostka, Björk a Terting na Audi zbylo třetí místo. Tříhodinovka byla skutečně hodně dramatická, účastnilo se jí skoro čtyřicet vozů nejrůznějších kubatur a tak nebyla nouze o předjíždění ani kolize. Dokonce i špičkoví jezdci z DTM Mücke a Abt se v jedné ze zatáček nepohodli a byla z toho havárie. Naštěstí se nikomu nic nestalo, jen Abtovo Audi muselo v závodě skončit s poškozeným zavěšením předního kola.


Nedělní sprint kubatury nad dva litry byl druhým nejsledovanějším závodem víkendu a dominoval v něm expilot F1 Tomáš Enge na stroji Mercedes Benz DTM C - Klasse, který vyhrál páteční kvalifikaci. Ze druhé pozice na roštu startoval Tomáš Kostka na Audi A4 DTM R12. Tito dva piloti pak také po letmém startu sváděli svůj vlastní souboj a v cíli nadělili ostatním přes dvacet sekund. Kostka svým bodovým ziskem za stříbro předčasně získal titul spritového mistra republiky.


Ve druhé polovině září se jede v Brně poslední sprint,ale i kdyby zlínský pilot vůbec nebodoval a v tabulce druhý Antonín Charouz vyhrál, získal by shodných 49 bodů, které má po Mostě Kostka. Ten má ovšem vyšší počet celkových vítězství a proto je už nyní šampiónem.


Velkou podívanou nabízely také dva nedělní závody Česká pojišťovna – Škoda Octavia Cupu. Dvanáctý ročník poháru láká pořád více mladých jezdců. Objevuje se v něm také pořád víc zahraničních pilotů. Oba závody s přehledem vyhrál Petr Fulín, vítěz sobotní oficiální kvalifikace. Dopoledne vyhrál před Janem Dostálem a mladičkým Polákem Mateuszem Lisowskim.


Odpoledne opět startoval z pole position a dojel první. Měl to ovšem tentokrát o něco těžší, protože mu na paty důrazně šlapal okruhový veterán František Došek, mimochodem absolutní vítěz poháru z let 1997 a 1999. Ten tedy skončil druhý a třetí příčka zbyla na Jana Dostála.


Sprint dvoulitrových cestovních vozů byl poznamenán postartovní havárií v šikaně na konci cílové rovinky, po níž zůstaly na trati zdemolované dva Seaty ze slovenského mistrovství. Následoval výjezd Safety Caru, který vodil celé startovní pole. Po restartu závodu si podržel vedení Miroslav Forman na Audi A4 ST a s přehledem dojel jako první pod šachovnicovou vlajku.


Za ním ovšem sváděli tuhý boj Slováci Marek Ďurovkin na stejném voze jako vítěz a Zdeno Mikuláško na upravené Octavii. Jejich duel vyvrcholil kolizí a propadem vzad. Druhou příčku tak dokázal vybojovat slovenský jezdec Filip Sládečka na Octavii Kit Car a jako třetí byl klasifikován Tomáš Horáček na Octavii.


Most navštívili tentokrát i němečtí historici se sériemi Trabant Lada Racing Cup a HAIGO. Také jejich závody s cestovními i formulovými vozy třicet a více let starými, byly pastvou pro oči a měly nádech nostalgie.


Autodrom Most se nyní připravuje na vrcholný podnik sezóny, kterým bude Matador Czech Truck Prix 2008 o posledním srpnovém víkendu.