HBC Pento Most B - TJ Snack Dobřany 8:2 (2:0, 2:2, 4:0)


Rezerva po prvním dějství vedla 2:0. Druhá třetina ovšem přinesla ve hře Penta útlum a to byla voda na mlýn pro hosty, ti se nemýlili a své šance využívali.


„Naše špatná hra měla za následek četná vyloučení. Soupeř srovnal hru a už už to vypadalo že se naše rezerva položí, opak byl pravdou. Dokázali jsme vstřelit další branky a tak jsme si stále drželi dvoubrankový odskok od soupeře,“ popisoval na webu Penta útočník Radek Hulín. Demolici extraligistů Pento B završilo v poslední třetině, kdy bez nároku smazalo Dobřany čtyřmi trefami. V dalším, pořádí pátém kole Českého poháru, čeká na borce Penta B silné mužstvo extraligové Škody Plzeň.


Obdobně, jako proti Dobřanům, se vedlo záloze Mostu i v posledním kole podzimní části I. národní ligy. Mostečané převálcovali Přelouč.


HBC Pento Most B - HC Jestřábi Přelouč 9:4 (3:0, 0:2, 6:2)


První třetinu si domácí Most pohlídal a pohodlně vyhrál 3:0. Hosté v roli statistů ale začali tlačit na pilu ve druhém dějství.


„Jako přes kopírák se opakovala 2. třetina z uplynulého pohárového kola proti Dobřanům. Polevili jsme v domnění, že máme výsledek v kapse a to je krutý omyl. Hosté tuto část vyhráli 2:0 a rozdíl před poslední částí byl pouze jednogólový,“ viděl Hulín.


Po přestávkovém mytí hlav domácí Pento B zabralo a nastřílelo šest branek, Přelouč kontrovala jen dvěma. Rezerva Penta tak přezimuje na klidném pátém místě prvoligové soutěže.


Další kolo Českého poháru čekalo o víkendu i na extraligový A tým, který s přehledem po podzimní části vede extraligu. A týmu se postavil mostecký třetí tým a tak se postup odbyl z povinnosti.


HBC Pento Most C - HBC Pento Most 3:6 (5:0, 0:1, 1:2)


Hráči Áčka rozhodli o výsledku hned v první třetině a zbytek utkání doslova odchodili.


Soupeře držel nad vodou pouze brankář Soukup, který se rozchytával po nemoci. Extraligové Pento tak postoupilo stejně jako rezerva dál pohárem a čeká ho v severočeském derby rival z Ústí nad Labem.

Český pohár: výsledky a program

Výsledky 4. kola: Vsetín – Opava 5:2, TJ Plzeň-Litice – Ústí nad Labem 0:5, Most C – Most A 3:6, Třemošná – Škoda Plzeň 2:9, Most B – Dobřany 8:2, Spectrum Praga – Habešovna 0:9, Nové Strašecí – Kert Park Praha 2:5, Ďáblové Praha – Vlašim 5:0 kontumačně, Alfa Pardubice – Hradec Králové 3:5, Polička – Heřmanův Městec 4:1, Paramo Pardubice – Letohrad 0:6, Betonova Holubov – Suchdol nad Lužnicí 1:7, Bulldogs Brno – Jihlava 4:1, Hodonín B – Hodonín A 6:10, Přelouč B – Přelouč 0:7, Jungle Fever Kladno – KEB Kladno 1:5.
Program 5. kola – sobota 6. prosince: Ústí n. L. – Most, Most B – Škoda Plzeň, KEB Kladno – Habešovna (předehráno), Ďáblové Praha – Kert Park Praha, Přelouč – Hradec Králové, Polička – Letohrad, Suchdol nad Lužnicí – Vsetín, Bulldogs Brno – Hodonín.