Systém ligových soutěží je v základu stejný jako v minulosti, ovšem se zajímavými změnami okolo postupů a sestupů. Ty se budou týkat většího počtu družstev a rozhodne poslední, prolínací, kolo mezi jednotlivými stupni soutěží včetně krajských přeborů. První liga má v Čechách dvě skupiny. Druhá liga je rozdělena do tří skupin, vždy s osmi účastníky. Obě ligy proběhnou ve čtyřech kolech od května do srpna, v září pak následuje prolínací utkání.


První kolo I. ligy je tedy na programu dnes. Skupina A cestuje do Plzně. Ze zástupců kraje se nejdéle na této úrovni drží celek mužů Atletického klubu Bílina a žen AK Most, výborná loňská čtvrtá místa si přejí obhájit oba celky USK VŠEM Ústí nad Labem. Dalšími soupeři jim budou s kompletním zastoupením Škoda Plzeň a VS Tábor, v mužské části pak ještě AC Domažlice, AC Sparta, Sokol Vinohrady a USK Praha. Těžkými rivalkami žen budou ještě družstva ASK Slavia a Spartaku Praha 4, PSK Olymp B a Sokola Č.Budějovice.


Druhá liga začne pro severočeská družstva v Praze, a to také dnes. Skupina A závodí na stadionu ve Stromovce, kde se objeví obě družstva AK Litvínov, muži AK Most a Lovochemie Lovosice. Dalšími soupeři jsou kompletní SK Jeseniova Praha, AC Kladno B, AC Česká Lípa (ženy B družstvo) a Lokomotiva Beroun. Muže doplňují AC K.Vary, ženy FTVS Praha a Slavoj Stará Boleslav B.