„Máme samozřejmě lehkou výhodu v tom, že jsme před týdnem zvládli zápas v Praze. Jde o vydřené vítězství venku, což nám dodalo jistou dávku sebevědomí, ale není to nic, co by nám doma nějak výrazně pomohlo. Naší snahou je uzavřít finálovou sérii už v sobotu,“ řekl pro klubový web domácí trenér Peter Dávid. Slávistky to vidí samozřejmě jinak.

"Těším se, až dvakrát za víkend vyprodáme mosteckou halu,“ špičkuje mosteckého soupeře slávistický lodivod Richard Řezáč. "Atmosféra bude dobrá, na kterou se těším a který by nám také mohla pomoci. Myslím, že holky při zápase ani nevnímají, jestli lidé fandí Mostu nebo jak jsou hlasití. Každopádně je to dokáže vyburcovat k lepšímu výkonu, takže by mohl mít ten druhý zápas dobrou kvalitu,“ tuší Řezáč.

„My ani neřešíme, že se hraje finále, ani jaký je stav série, soustředíme se na konkrétní zápas, do kterého chceme dát maximum. A i když je to sport, takže stát se může cokoli, věřím, že i s podporou skvělých mosteckých fanoušků za zády se nám to podaří a uspějeme,“ přeje si mostecký Peter Dávid. Bude v sobotu křepčit se svými svěřenkyněmi pod sprchou šampusu?