Jak je tým připravený na jarní část soutěže?

Benda: Jsem přesvědčen, že tým je na druhou polovinu soutěže připraven velmi dobře.
Pecka: Všichni pevně věříme, že ideálně. Kluci mají chuť, což bylo patrné z velké účasti na tréninku, který jsme před startem jarní části pořádali.

Podařilo se mužstvo posílit?

Benda: V souvislosti se zahájením nového ročníku Mostecké ligy malé kopané se v ní opět objevila nová zajímavá jména, která určitě vyzkoušíme.
Pecka: Tým se snažíme spíš konsolidovat. I když obrovskou radost nám udělal návrat několikanásobného nejlepšího střelce Hanspaulské ligy Tomáše Kounovského do našich řad. Bohužel nejméně pro první tři utkání budeme postrádat duši týmu Jiřího Nováka, kterého vyřadilo svalové zranění.

Na koho v týmu budete spoléhat?

Benda: Spoléhat chceme především na kluky, kteří se osvědčili na podzim a kteří tým dostali až tam, kde se momentálně nachází.
Pecka: Nejvíc budeme spoléhat na sounáležitost týmu a na odpovědnost každého jedince za předvedený výkon, ač bude povolán pouze k jednomu jarnímu utkání.

Měli jste možnost přes zimu na něčem zapracovat?

Benda: Stejně jako na podzim jsme žádné speciální tréninky neměli. Naše hra je založená buď na týmové souhře či na mimořádných fotbalových kvalitách jednotlivých hráčů.
Pecka: Měli jsme nakonec jeden trénink spojený s přípravným zápasem, kde kluci potvrdili, že kvalita celku nechybí. Teď je na nás, na realizačním týmu, abychom vybrali to nejoptimálnější složení proti daným soupeřům.

Budete na jaře silnější, když už víte, co vás v superlize čeká?

Benda: Neřekl bych silnější. Spíš zkušenější a řadu věcí i třeba v nominaci teď děláme jinak. Doufám, že lépe.
Pecka: Pořádně nevíme, co nás čeká. Soupeři jako Jihlava nebo Milovice budou v domácím prostředí úplně jiný tým, než byly na podzim u nás. A zase naopak Blanensko, Příbram, Most a Pardubice mohou na venkovní zápas dorazit v poněkud obměněné sestavě.

Co musíte oproti podzimu zlepšit?

Benda: Je těžké říct, co zlepšovat oproti vydařenému podzimu. Herně, až na pár maličkostí, nelze mému týmu co vytknout, takže snad jen lehký povzdech nad poněkud bohémštějším přístupem k předzápasové přípravě. (úsměv).
Pecka: Zlepšovat se dá vždy mnoho, na druhou stranu se musí přihlédnout k našim možnostem. Jsme amatérský sport, proto nepřipadá v úvahu pravidelný trénink. Přesto je náš cíl zatraktivnit hru proti silným soupeřům.

Na jaký souboj se nejvíc těšíte?

Benda: Rozhodně na venkovní zápas v Praze. Jednak jej bude přenášet Česká televize, dále očekáváme vzhledem k regionální blízkosti velkou fanouškovskou podporu.
Pecka: Abych řekl upřímně, tak na všechny. Každý bude mít své kouzlo.

Kdo podle vás premiérový ročník vyhraje?

Benda: Myslím si, že se rozhodne mezi Mostem a Prahou. I z tohoto pohledu bude pro nás duel v Praze takzvaný zápas roku. Po podzimu již není na místě se schovávat za nějaké obecné proklamace. Most chce ligu vyhrát!
Pecka: Jedná se o první ročník a jsme Praha, svaz s největší členskou základnou. Nemůžu říci nic jiného, než že vyhrajeme my. Pevně v to věřím a doufám, ale bude to hodně, hodně těžké. Most a Blanensko mají vynikající týmy, na jaře se určitě zvedne Brno a ze hry o titul se nedá vyloučit ani Příbram.