Češky se do zápasu rozjížděly hodně pomalu. Rumunky si lehce udělaly náskok a jak předpokládal trenér Jan Bašný, že hodně gólů půjde po přímce Neaguová a Pinteaová (dohromady 13 gólů), tak se nemýlil. Obrovitá pivotka Pinteavová zařídila s Neaguavou příjemný náskok po prvním poločase o šest branek.

Druhý poločas už tak jasný nebyl. Češkám výrazně pomohla výměna v bráně, kde Satrapovou nahradila exslávistka Kudláčková a začalo se dařit. Výrazně do toho promluvila i mostecká tříbranková Jana Šustková a Sára Kovářová. K bodovému zvratu už to ale nevedlo. V pondělí 3. prosince čeká na družinu trenéra Bašného tým Norska (21.00).

Norky podlehly překvapivě Německu

Češky mají vedle Rumunek v základní skupině ještě Norky a Němky, které svůj vzájemný zápas odehrály pár hodin před naší reprezentací. Jejich dramatická přetlačovaná skončila výhrou Němek 33:32 (15:16), kterou vystřelila dvacetiletá levá spojka Emily Bölková. Norky doplatily na mizernou úspěšnost sedmimetrových hodů, když ze sedmi nařízených proměnily jen čtyři, což bylo proti odhodlaným Němkám málo.