„Dva roky jsem pracovala v nemocnici v Jindřichově Hradci na interním oddělení. Tady v Mostě jsem se po roce rozhodla k dalšímu studiu na zdrávce v oboru diplomovaná všeobecná sestra, protože zdravotničtí asistenti v dnešní době už nemají téměř uplatnění. A protože mě práce v nemocnici naplňuje a chtěla bych tuto práci dělat, nebyla ani jiná možnost než si vyšší vzdělání dodělat. Uvažuji ještě o nějaké specializaci," vypráví Iveta Matoušková.

V létě, kdy většina lidí vyráží na dovolenou nebo k vodě, tak mostecká házenkářka pracuje na praxích.

„Praxi dělám převážně v mostecké nemocnici, ale byla jsem v prvním ročníku i u obvodního lékaře, na charitě a nebo letos na psychiatrické ambulanci v Litvínově," vypočítává svá působiště. Na jakém oddělení se cítí nejlíp?

„Nejpříjemnější i přesto, že nejnáročnější je pro mne praxe na interním oddělení. Díky tomu, že jsem na interně pracovala mám k tomu určitým způsobem vztah. Proto se mi i líbilo na interní JIPce, kde to bylo ještě zpestřené manipulací s přístroji. Díky tomu, že má každé oddělení svá specifika a je zajímavé něčím jiným, mě zajímá a líbí se práce všude. Nejméně mě ovšem touhy táhnou k chirurgii," doplňuje.

S týmem Černých andělů nedávno rozjela letní přípravu. Nová sezona bude náročná nejen kvůli evropskému poháru a těžkému losu. Relax přináší Ivetě Matouškové dobrý film, knížka a její kočka.

„Když netrénuji, tak hodně času trávím i se svou spoluhráčkou a v první řadě velice dobrou kamarádkou Evičkou Bezpalcovou (brankářka Černých andělů). A díky již zmíněné praxi jsem získala i několik skvělých přátel, kteří jsou mojí druhou rodinou, a se kterými také trávím volný čas například teď v létě grilováním," usmívá se házenkářka, kterou teď v srpnu čekají víkendy naplněné přípravnými zápasy a turnaji s jejím mosteckým týmem.

Iveta Matoušková při praxi v nemocnici.Zdroj: facebook DHK Baník Most

Iveta Matoušková při praxi v nemocnici. Foto: facebook DHK Baník Most