První poločas se hrála vyrovnaná házená a když trenér Jiří Tancoš varoval, že hostující brankářka je skvělá, tak se nemýlil. Subtilní Gimenezová svůj favorizovaný tým hodně podržela. Andělé si začali vypracovávat náskok od čtyřicáté minuty, kdy díky gólmance Müllnerové a proměněným šancím utekli na rozdíl čtyř branek. Ten už nepustili.

Most (v černém) proti španělské Rocase.

Už vysmátá Veronika Dvořáková, která si odnesla ze zápasu se Španělkami drobné zranění. Foto: Deník/V. Veverka

„Bojovaly jsme od samého začátku a daly do toho všechno. Vyplatilo se nám to,“ usmívala se Veronika Dvořáková, která si z dobývání španělské branky odnesla šrám pod okem. „Není to nic vážného, myslím, že jde jen o škrábanec, dostala jsem tam zřejmě loktem. Španělky byly v obraně ostré, ale ke konci jim už docházely síly a nestačily našemu tempu. Tam jsme je přehrávaly,“ doplnila Dvořáková.

Už je tak jasné, že v neděli od 16.00 hodin si to Mostečanky rozdají s vítězem druhého duelu Belediyesi – Jagodina o postup do Ligy mistrů.

„Podle informací, které jsme měli, tak Španělky měly být nejsilnějším týmem kvalifikace. S vítězstvím o sedm branek můžeme být absolutně spokojení,“ řekl trenér Mostu Jiří Tancoš. „Věděli jsme, že musíme hrát naší rychlou házenou a čekat na příležitost, kdy se soupeř zlomí. Ta přišla někdy ve čtyřicáté minutě. Holky dokázaly proměňovat rychlé protiútoky a přišla výhra,“ doplnil Tancoš. „V neděli do toho dáme zase všechno. Je to blízko, připravíme se,“ burcuje Dvořáková.